این روزها اگرچه خودروهای شاسی بلند و کراس اوور به دلیل فضای بیشتر سرنشینان و بار، در سراسر دنیا محبوبیت روزافزونی پیداکرده‌اند اما بازهم موقعیت‌هایی پیدا می‌شوند که در آن‌ها به دلیل تعداد زیاد چمدان‌ها و وسایل سفر، فضای بار خودروهای شاسی‌بلند نیز کافی نبوده و افراد در این زمینه به مشکل می‌خورند.

شرکت سئات (SEAT) اسپانیا، در همین رابطه مطلبی را منتشر کرده است که به جمع‌کردن هوشمندانه وسایل سفر در خودرو موسوم است. روشی که با آن و با استفاده از جا دهی بهتر وسایل، می‌توانید لوازم بیشتری را با خودروی خود حمل کنید.

ازآنجایی‌که الان فصل تابستان بوده و به دلیل گرمای هوا، مسافرت به مکان‌های سردتر رونق دارد، سفر با خودروی شخصی و استفاده از بهترین چیدمان وسایل در خودروی‌تان نیز اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. جمع‌کردن اصولی و منظم وسایل سفر در پشت خودرو، می‌تواند هم باعث حمل وسایل ضروری بیشتری شده و هم، سفر دلپذیرتری را به ارمغان آورد.

به همین منظور، شرکت سئات با همکاری اولین شرکت اروپایی متخصص در این زمینه یعنی KonMari همکاری کرده وآلین لو، این آموزش کاربردی را به ما می‌دهد.

روش KonMarie یک شیوه سازمان‌یافته بوده که توسط Marie Kondo و مشاوران دیگرش توسعه‌یافته است. روشی که از قوانین ساده‌ای پیروی کرده که تنها تمرکزش بر جابجایی و نگهداری مواردی است که به‌عنوان «جرقه شادی» شناخته می‌شوند.

عناصر کلیدی روش KonMarie بر اساس اصول زیر است:

۱-بازبینی وسایل: هر وسیله‌ای را که بدون آن هیچ مشکلی برای سفرتان پیش نمی‌آید را حذف کنید. با خودتان روراست باشید و تنها وسایلی را بردارید که باعث خوشحالی و دلگرمی شما می‌شوند.

۲-هوشمندانه بچینید: تمامی لباس‌ها را به‌صورت منظم تازده و در چمدانتان بچینید. هم‌چنین تمامی وسایل بزرگ و حجیم را نیز درون جعبه‌ای گذاشته و داخل صندوق‌عقب قرار دهید.

۳-دسته‌بندی کنید: وسایلتان را در صندوق‌عقب، به‌صورت عمودی چیده و وسایل ضروری‌تر را نیز جلوتر قرار دهید تا دسترسی راحت‌تری به آن‌ها داشته باشید.

طبق گفته‌های آلین لو، زندگی ما را با چیزهای گیج‌کننده و شلوغ زیادی احاطه کرده و روزبه‌روز نیز بیشتر و سردرگم‌تر می‌شود، پس لزوم نظم دهی به آن و ساده کردن تمامی کارها، یک الزام واقعی برای ما بوده و هست.

بسیاری از مردم اروپا، در حال حاضر از روش Marie Kond برای نظم دهی به اثاثیه درون منزلشان استفاده می‌کنند اما این اولین باری است که شیوه این شرکت که بر اساس چیدمان هوشمندانه و حذف وسایل غیرضروری بناشده، برای چینش وسایل داخل خودرو معرفی می‌شود.

 

 

 

منبع: چرخان