همانطور که می دانید نمایشگاه خودرو مشهد از روز سه شنبه کار خود را آغاز کرد. نمایشگاهی که به دلیل وضعیت بد بازار خودرو و نابسامانی های چند ماه اخیر، بی رمق تر از قبل برگزار شد. شرکت های واردکننده مشکلات زیادی را تجربه می کنند و نفسی برای آنها جهت حضور در این نمایشگاه وجود نداشت. حتی تولیدکننده های داخلی همچون گروه بهمن موتور و کارمانیا و مدیران خودرو نیز روزهای خوبی را سپری نمی کنند و در این نمایشگاه حاضر نشدند. اما در این میان شرکت سیف خودرو یک تنه تمامی اتفاقات جالب این نمایشگاه را به دوش کشید. رونمایی از دو محصول جدید و اعلام شروع تولید کراس اوور ی که قرار است در زمستان امسال به بازار عرضه شود.

کابین بیسو T3

کابین بیسو T3

بیسو T3 اولین خودرویی است که توسط سیف خودرو در دیماه امسال وارد بازار خواهد شد. سیف خودرو چند سال پیش تجربه ناموفقی در عرضه خودروهای سوبارو داشت اما اینبار با خرید خط تولید مرتب خودرو و تسویه تمامی بدهی ها، با کارنامه ای پاک و بدون مشکل پا به میان گذاشته و خود را به عنوان یک خودروساز کوچک و البته خصوصی داخلی معرفی کرده است. همانطورکه گفتیم بیسو T3 اولین محصول این شرکت خواهد بود که تا کمتر از 5 ماه دیگر وارد بازار می شود و حتی نمونه های آزمایشی آن تولید شده است.

کابین بیسو T3

کابین بیسو T3

چهره بیسو T3 مربوط به سال 2016 است و چهره ای نسبتاً مدرن و هماهنگ دارد. این خودرو در سال 2017 به صورت کامل در بازار چین حضور داشت و توانست بیش از 12 هزار دستگاه از این مدل را بفروش برساند. کیفیت اجزای داخلی این خودرو نیز در نگاه اول خوب است اما برای قضاوت باید بعد از چند ماه کارکرد در بازار مجدداً به آن سری بزنیم و ببینیم که کیفیت ادوات داخلی در چه سطحی خواهد بود. غربیلک فرمان از نوع D-Cut است و یک صفحه نمایش 9 اینچی در وسط کنسول قرار دارد. همچنین در تریم داخلی از دو رنگ استفاده شده است.
 

کابین بیسو T3

کابین بیسو T3

بیسو T3 به یک پیشرانه 1.3 لیتری مجهز شده که دقیقاً 1298 سی سی حجم دارد و می تواند حداکثر 133 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه و 185 نیوتن متر در دور 1500 را تولید کند.گیربکس نصب شده روی بیسو T3 از نوع CVT است و تمامی نیرو را به چرخ های جلو منتقل می کند. در جدول زیر می توانید مشخصات فنی بیسو T3 را مشاهده کنید.
 

نام خودروبیسو T3
کشور سازندهچین
سال (طراحی)2016
موتور4 سیلندر 16 سوپاپه توربوشارژر
حجم موتور1298 سی سی
حداکثر قدرت133 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور185 نیوتن متر در ۴۵۰۰-۱۵۰۰ دور در دقیقه
جعبه دنده5 دنده دستی یا CVT
شتاب 0 تا 100اعلام نشده
حداکثر سرعت178 کیلومتر در ساعت
وزن۱۴۴۵ کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)4530 طول - 1825 عرض - 1685 ارتفاع
فاصله بین دو محور2565 میلیمتر


از نظر سطح امکانات، بیسو T3 در رده خوبی قرار دارد و روی آن امکاناتی همچون کیسه های هوا برای سرنشینان جلو، جانبی و پرده ای، صفحه نمایش 9 اینچی، سنسور پارک جلو و عقب، دکمه استارت، سیستم های ترمز و پایداری ABS ، EBD ، ESP ، ASR و HSA نصب شده است. همچنین همانند بی وای دی S7 پشت آینه میانی یک دوربین برای ثبت اتفاقات پیش رو نصب شده است که جز امکانات پرکاربرد شهری است.
بیسو T3 خودرو بسیار جدیدی حتی در چین است و به راحتی نمی توانید اطلاعات و یا تست و بررسی هایی از این خودرو در رسانه های خارجی پیدا کنید و لذا امیدواریم با همکاری شرکت سیفت خودرو بتوانیم یک نمونه از این خودرو را جهت تست و بررسی تهیه کنیم و بتوانیم نقاط قوت و ضعف و تجربه رانندگی با این چینی تازه وارد را با شما در میان بگذاریم.
البته دقیقاً همین خودروها را سیف خودرو در نمایشگاه خودرو تهران سال 96 در غرفه خود قرار داده بود. اما اینبار به صورت رسمی و با دست پر در مورد هر کدام به مشهد آمده بود و قصد دارد از زمستان امسال، هر ماه چند صد دستگاه را به بازار عرضه کند.
قیمت بیسو T3 هنوز مشخص نیست و با وضعیت کنونی بازار و تخصیص ارز برای خودرویی ها، شاید کمی زود باشد که بخواهیم در مورد قیمت بیسو T3 صحبتی کنیم اما هر آنچه باشد، قیمت این خودرو با توجه به اینکه به صورت CKD عرضه می شود، و با یک مقایسه بین رقبا، کمی ارزان تر از چری تیگو 5 خواهد بود پس در شرایط کنونی و امروزی بازار، قیمت بیسو T3 کمتر از 120 میلیون تومان خواهد بود اما باز هم باید ببینیم که در نهایت چه ارزی به این خودروساز تازه وارد خواهد رسید.
هر آنچه باشد در شرایط کنونی بازار خودرو و گرانی های پی در پی، قیمت فاکتور اصلی و حرف اول انتخاب یک خودرو است و سیف خودرو مطمئناً برای بقاء و ورود راحت تر به بازار محکوم به اعلام قیمت رقابتی خواهد بود.
 

 

 

منبع: خودرو بانک