پژو پارس از جمله خودروهایی است که با جهش بسیار بالای قیمتی مواجه شده و در حال حاضر با قیمت‌هایی در حال معامله است که پایین‌ترین مدل آن با نقدینگی در حدود ۵۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و بالاترین مدل آن نیز در حال حاضر ۷۳ میلیون تومان قیمت خورده است که خبر ورود ۱۵۰۰ دستگاه ناقص پژوپارس به نظر می‌رسد آبی بر آتش تقاضای این خودرو باشد.

به گزارش چرخان، علی کریمی مدیرعامل شرکت ایران خودرو فارس در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت تولید پژوپارس در این کارخانه گفت: ما در حال حاضر چیزی در حدود ۱۵۰۰ دستگاه پژوپارس ناقص داریم که دلیل اصلی این نقصان، عدم تحویل قطعات موردنیاز از سوی قطعه سازان بوده است و خودروهای ناقص در پارکینگ ایران‌خودرو مانده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به قطعات موردنیاز این خودروها گفت: این خودروها در حال حاضر نواقصی دارند که مهم‌ترین قطعات ناموجود آنها کیسه هوا، جلو آمپر و فنر چرخشی است که دنبال تامین این قطعات هستیم تا خودروهای انبارشده را روانه بازار کنیم. ما طبق توافق و تعهداتی که دادیم از هفته آتی نسبت به تحویل خودروهای ناقص اقدام خواهیم کرد و پس از رفع ناقصی آنها، مشتری می‌تواند خودروی خود را تحویل بگیرد.

علی کریمی در ادامه با اشاره به شایعات موجود پیرامون احتکار عمدی ایران‌خودرو گفت: اساسا این نوع اظهارات غیرکارشناسی است و مبنای درستی ندارد چرا که خودروهای موجود در انواع طرح‌های فروش و پیش فروش فروخته شدند. عملا ما امکان احتکار نداریم و اصولا دلیلی هم برای صرف هزینه انبارداری نداریم چرا که به هر ترتیب با قیمت مشخصی این خودروها فروش رفته‌اند. طبیعتا تحویل به موقع این خودروها از هزینه‌های ما خواهد کاست.

 

 

منبع: چرخان