دفترچه راهنمای بی ام دبلیو سری 5 مدل 2017 تکنولوژی نیمه خودران آن را آشکار کرد

به لطف انتشار یک دفترچه راهنمای خودرو در فضای آنلاین، اکنون جزئیات بیشتری از مدل جدید سری 5 بی ام و آشکار شده است. بر اساس این دفترچه راهنما که در بیمرپست (Bimmerpost) منتشر شد، این خودرو در ماه نوامبر تولید خواهد شد.

درست به مانند سری 3، مدل سری 5 نیز شروع کننده همان روند نامگذاری قدیمی است. در هیچ کجا، هیچ اشاره ای به 528i و 535i نشده است، در عوض راهنمای دفترچه نشان می‌ دهد که ویژگی های استاندارد و گزینه هایی برای مدل های 530i، 530i xDrive، 540i، 540i xDrive  وجود دارد. بر اساس گزارش بیمرپست، انتظار می رود که مدل 550i در بهار سال آینده رخ نشان دهد.کدهای تایید شده برای موتور سری 5 بی ام دبلیو که در دفترچه راهنمای ان مشخص شده نشان می دهد که محصول جدید کمپانی BMW از دو موتور توربوشارژر 4 سیلند خطی به حجم 2000 سی سی و یک توربوشارژر 3.0 لیتری جدید 6 سیلندر خطی برخوردار خواهد شد. از آنجا که در مدل سدان 340i موتور نسل قبلی توانایی تولید 320 اسب بخار را داشت، انتظار می رود که سری 5 قادر به ارائه قدرت بیشتری باشد. پیش بینی می شود این سدان جدید قادر به ارائه 300 اسب بخار قدرت باشد.

با توجه به دفترچه راهنما، ویژگی های استاندارد در مدل 530i شامل صندلی های برقی استاندارد، صندلی های اسپرت، مونروف، چراغ ها و مه شکن های جلو LED، سیستم ناوبری و افزایش یو اس بی و بلوتوث برای ارتباط با گوشی های هوشمند است. چیزی که بیشتر در 530i و 540i جلب توجه می کند، بهینه سازی سیستم Driver Assistance Plus II برای این دو مدل خواهد بود. این تکنولوژی محصولات بی ام دبلیو را یک گام دیگر به سمت رانندگی تمام خودران نزدیک تر می کند. این تکنولوژی شامل سیستم دستیار نگه داشتن خودرو در بین خطوط(Lane Keeping Assistant)  و همچنین سیستم جلوگیری از برخورد (Collision Avoidance) که در سری بی ام دبلیو سری 7 نیز دیده شد، می شود. این پکیج همچنین کنترل کروز با قابلیت توقف و حرکت، دستیار رانندگی فعال و حتی سیستم تغییر خطوط را نیز در بر می گیرد.

پکیج های دیگر ارائه شده در بی ام و سری 5 شامل سیستم های تهویه مطبوع، سیستم روشنایی، سیستم اسپرت M و پکیج های “luxury” و “premium” است. دو پکیج کمکی دیگر نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده که شامل ویژگی های اساسی همچون دوربین دید عقب، نمایشگر روی داشبورد، دستیار پارک خودرو، حفاظت از عابرپیاده، هشدار عبور از خط و سیستم کاهش برخورد شهری خواهد بود.

تاریخ این دفترچه راهنما 14 جولای 2016 را نشان می دهد. بنابراین این امکان وجود دارد که تغییرات اندکی در زمانی که این مدل بخواهد وارد بازار شود، ایجاد گردد. با توجه به اینکه شروع تولید این مدل از ماه نوامبر خواهد بود، انتظار می رود نسل جدید سری 5 بی ام دبلیو به زودی خودنمایی کند.

منبع: تک بوک