قیمت خودرو این روزها مهم‌ترین خبری است که در همه رسانه‌های آنلاین و آفلاین مورد توجه مردم و اهالی بازار خودرو قرار می‌گیرد و شاید در بین خبرهای صعود و افزایش قیمت‌ها، خبر نزولی شدن قیمت خودرو بهترین خبری است که می‌توان مخابره کرد.

به گزارش چرخان، سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران در مصاحبه‌ای پیرامون نزولی شدن قیمت خودروها در بازار تهران گفت: در چند روز اخیر شاهد این بودیم که قیمت در بازار خودرو کاهش یافته و روند افزایشی هفته‌های گذشته متوقف شده است.

وی در ادامه افزود: به طور کلی میانگین کاهش صورت گرفته در قیمت خودروها چیزی در حدود ۱۸ درصد بوده و خودروهای وارداتی نیز در حدود ۶ درصد ارزان شده‌اند. یکی از دلایلی که اثر مثبتی روی قیمت خودروها در بازار داخلی‌ها و خارجی‌ها گذاشته، موضوع بسته ارزی دولت است که توانسته ترمز قیمت‌ها را در این بازار بکشد و از افزایش بی رویه آن جلوگیری نماید.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: با اجرایی شدن بسته ارزی دولت شاهد کاهش نرخ ارز در بازار نیز بودیم و به همین دلیل کاهش در قیمت خودروها نیز به تبع این بسته ارزی رخ داده است.

سعید موتمنی در ادامه با اشاره به حبابی بودن قیمت خودروها گفت: با وجود اعلام کاهش قیمتی که انجام شده ولی باید مشتریان توجه داشته باشند که هنوز قیمت خودروهای داخلی و خارجی دارای حباب هستند و خرید در زمان فعلی منطقی نخواهد بود. به نظر می‌رسد با توجه به رویه موجود و کاهش قیمت‌ها باید منتظر کاهش هر چه بیشتر قیمت‌ها در بازار باشیم.

وی در ادامه افزود: یکی از پیش شرط‌های اصلی کاهش هر چه بیشتر قیمت در بازار خودرو عرضه مناسب توسط خودروسازان است که در صورت عملی شدن این اتفاق قطعا شاهد کاهش قیمت هر چه بیشتر در بازار خودرو خواهیم بود. در مقابل اما بازار خودروهای خارجی با مشکل عدم وجود خریدار روبرو هستند و مشکلی در عرضه وجود ندارد که همین دلیل منجر به کاهش قیمت‌ها خواهد شد. به هر حال پیش بینی می‌شود به زودی وضعیت بازار پایدار شود.

 

 

منبع: چرخان