در غرفه نمایشگاه خودرو مشهد سایپا ، اکثر توجهات به رهام محصول جدید سایپا بود اما در گوشه کنار این غرفه، خودروهایی حضور داشتند که در صورت عرضه به بازار می‌توانند توجهاتی را به سوی خود جلب کنند. ساینا اتوماتیک به چهره اسپرت در غرفه سایپا در این نمایشگاه حضور داشت. ساینا اتوماتیک چند وقتی است که به بازار عرضه شده و با حدود قیمتی 45 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود اما این نسخه از نظر ظاهری تغییراتی کرده بود.

ساینا اتوماتیک اسپرت

ساینا اتوماتیک اسپرت

تغییر جلو پنجره که البته بیشتر بحث تغییر رنگ قسمت میانی بود و رینگ‌های جدید عمده‌ترین تغییرات این خودرو بود. اما در کناره خودرو طراح هایی نیز روی بدنه کشیده شده بود که چهره این خودرو را اسپرت و جوان پسندتر می‌کرد. در کنار این خودرو یک لیست امکانات قرار داده شده بود که روی آن امکاناتی چون فرمان برقی، کروز کنترل، سیستم ورود بدون کلید و یا سنسور پارک عقب نوشته شده بود.
اگرچه به نظر می‌رسد که این خودرو تنها یک تغییر ظاهری را تجربه کرده و از نظر فنی با ساینا اتوماتیک عرضه شده تفاوتی ندارد، و قطعاً ترکیب موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی و گیربکس CVT فاصله زیادی برای هیجان دارد، اما مطمئناً در صورت عرضه این خودرو با چنین ظاهری توسط سایپا، می‌تواند توجه جوانان را به سوی خود جلب کند و عدم حضور خودرویی با چهره اسپرت و جذاب در این رنج قیمتی، فضای کار را برای عرض اندام چنین خودروهایی بیشتر می‌کند.
ساینا اتوماتیک به پیشرانه 4 سیلندر خطی 1.5 لیتری مجهز شده که می تواند حداکثر 87 اسب بخار و 128 نیوتن متر را تولید کند. همچنین گیربکس نصب شده روی این خودرو از نوع CVT است.
 

منبع: خودرو بانک