هفت سال پس از معرفی نسخهٔ اولیهٔ هایپرکار Tuatara، شرکت SSC اعلام کرده است که قصد دارد سرانجام نسخهٔ تولیدی این خودرو را در هفتهٔ اتومبیل مونتری به نمایش درآورد. ازآنجایی‌که زمان زیادی از معرفی اولین نمونهٔ این خودرو گذشته است، هم‌اکنون اطلاعات کمی از آن وجود دارد؛ اما بااین‌حال SSC گفته است Tuatara نسل جدید هایپرکارها است که از ضریب آئرودینامیک بی‌نظیر، هندلینگ مخصوص پیست و حداکثر سرعت فوق‌العاده‌ای برخوردار است که پیش‌بینی می‌شود به‌راحتی بتواند از رکورد جهانی کنونی عبور کند.

 

SSC در رابطه با حداکثر سرعت Tuatara عددی را اعلام نکرده اما بیانیهٔ این شرکت نشان می‌دهد که این هایپرکار می‌تواند به حداکثر سرعت 458 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که بالاتر از سرعت ثبت شده توسط کوئنیگ‌زگ آگرا RS است؛ اما درحالی‌که قرار بود Tuatara در سال 2013 به بازار عرضه شود، با پنج سال تأخیر سرانجام هفتهٔ اتومبیل مونتری امسال خواهد شد و سازنده این تأخیر را با عبارت «سال‌های علم و مهندسی» توجیه کرده است. SSC همچنین گفته است که افزایش زمان توسعهٔ این خودرو موجب ارائهٔ عملکردی بی‌نظیر و ظاهری چشمگیر شده است.

در رابطه با ظاهر Tuatara، تصاویر تیزر نشان می‌دهند که نسخهٔ تولیدی از این لحاظ به نسخهٔ کانسپت که حدود یک دهه پیش معرفی شد شباهت دارد اما علیرغم وجود این شباهت‌ها، می‌توان تغییراتی را هم مشاهده کرد مثل سپر عقب اصلاح شده و یا سر اگزوزهای مثلثی شکل. هرچند فعلاً مشخص نیست اما ممکن است در این خودرو تغییرات دیگری هم صورت گرفته باشد که با توجه به مدت‌زمان طولانی توسعه چندان دور از انتظار نیست؛ بنابراین معلوم نیست که آیا نسخهٔ تولیدی Tuatara هنوز از همان پیشرانهٔ 6.9 لیتری V8 توئین توربو استفاده خواهد کرد یا نه. این موتور 1350 اسب بخار قدرت و 1733 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کرد درحالی‌که پنج سال پیش SSC اعلام کرد این پیشرانه خودرو توانایی تولید بیش از 1700 اسب بخار قدرت را دارد. درهرحال به‌زودی پاسخ همهٔ این سؤال‌های مشخص خواهد شد.

 

 

 

منبع: پدال