مدیر منطقه آسیا، ‌اروپا، آمریکا و کشور های مشترک المنافع ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: با گذشت چند ماه از افتتاح کارخانه خودرو سازی خزر در آذربایجان، محصولات این کارخانه مشترک علاوه بر تامین بازار جمهوری آذربایجان با برنامه‌ریزی های صورت گرفته به زودی به کشورهای منطقه نیز صادر می شود.

سابینا نوبری افزود: فعالیت این کارخانه مشترک، الگوی مناسبی برای همکاری های منطقه ای است و گروه صنعتی ایران خودرو با احداث این کارخانه با استفاده از تسهیلات موجود در آن کشور توانست بر رقبای خود در بازار خودرو اقتصادی دراین کشور از جمله چین، ازبکستان و روسیه برتری پیدا کند.

وی با بیان اینکه محصولات تولیدی این کارخانه قرار است به روسیه،‌ اوکراین و به صورت کلی کشورهای حوزه CIS صادر ‌شود افزود: برای خدمات دهی بهتر، سریع‌تر و تکمیل پروسه انتقال فناوری به جمهوری آذربایجان، در زمینه «خدمات پس از فروش » و «امداد خودرو» نیز خدمات قابل توجهی ارائه می‌شود.

نوبری خاطر نشان ساخت: تمام تولید ات این کارخانه در جمهوری آذربایجان به فروش می رود و با توجه به بهبود نسبی اقتصاد جمهوری آذربایجان، بازار خودروهای با صرفه اقتصادی و قیمت متوسط در این کشور از رونق مناسبی برخوردار است.

وی یاد آور شد : شروع کار این کارخانه با تولید6 هزار دستگاه در سال آغاز شده که قابلیت افزایش تا 50 هزار دستگاه درسال با سه شفیت کاری دارد .

گفتنی است این کارخانه در فرودین ماه امسال با حضور روسای جمهور هر دو کشور به بهره برداری رسید.

 

 

منبع: وب سایت خودرو