مرسدس بنز اطلاعات سومین نسل از مدل CLS را منتشر کرد که اولین مدل این خودرو با کد CLS450 4Matic این هفته وارد بازار خواهد شد.
مدل پایه‌ی این خودرو مدل CLS350 است که قیمت آن در بازار استرالیا از 136 هزار دلار آغاز خواهد شد. این مدل به یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر از نوع توربو مجهز است که می تواند 295 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور تولید کند. نیروی این موتور با استفاده از یک گیربکس 9 دنده اتوماتیک به چرخ های عقبی ارسال می شود. همچنین این مدل به یک سیستم شبه هیبریدی از نوع کمکی برقی مجهز است که با نام EQ Boost شناخته می شود و در هنگامی که راننده پدال گاز را تا انتها بفشارد می تواند گشتاور اضافه ای به میزان 150 نیوتن متر را فراهم کند.

مرسدس بنز CLS مدل 2019

مرسدس بنز CLS مدل 2019

از نظر امکانات، مدل CLS350 مشخصات خوبی دارد و به سیستم تعلیق بادی، سیستم ترمز خودکار اضطراری، سیستم هشدار نقطه کور، سیستم هشدار هوشیاری راننده، سیستم هشدار بین خطوط، دوربین 360 درجه و کروز کنترل هوشمند مجهز شده است.
این خودرو دارای 9 عدد ایربگ است و در صورتی که پکیج کامفورت را برای آن سفارش دهید به امکانات بیشتری همانند تهویه صندلی های جلو، گرمکن صندلی های جلو و عقب، گرمکن کنسول وسط و صندلی های فعال مجهز خواهد شد.
 

مرسدس بنز CLS مدل 2019

مرسدس بنز CLS مدل 2019

پکیج Edition 1 نیز شامل رینگ های 20 اینچی مشکی رنگ، رادیاتور جواهر نشان و تزیینات خاص مشکی رنگ داخلی برای این خودرو قابل سفارش است.
مدل بعدی CLS450 است که با قیمت 155 هزار دلار در استرالیا عرضه خواهد شد و به یک موتور شش سیلندر خطی با حجم 3 لیتر مجهز است. این موتور می تواند 350 اسب بخار قدرت و 50 نیوتن متر گشتاور را تولید کند. سیستم EQ Boost این خودرو می تواند 250 نیوتن متر گشتاور اضافی را نیز تولید کند. این مدل نیز همانند مدل قبلی به گیربکس خودکار 9 دنده مجهز است اما انتقال نیرو در این مدل به دلیل وجود سیستم چهارچرخ محرک به هر چهار چرخ خودر انجام می شود.
 

مرسدس بنز CLS مدل 2019

مرسدس بنز CLS مدل 2019

این مدل به جز امکانات مدل CLS350 به برخی امکانات مدل اس کلاس نظیر سیستم انرژی کامفورت کنترل نیز مجهز است که این سیستم با تنظیم سیستم تهویه، ماساژور و نورپردازی داخلی می تواند آرامش و راحتی بالایی را برای راننده به ارمغان بیاورد.
سیستم اگزوز اسپرت، باک بنزین بزرگ تر 80 لیتری و وکیوم درها نیز از دیگر امکانات این مدل هستند.
 

مرسدس بنز CLS مدل 2019

مرسدس بنز CLS مدل 2019

مدل اسپرت این خودرو نیز با کد CLS53 AMG به بازار عرضه خواهد شد که به موتور 3 لیتری شش سیلندر توربو با قدرت 430 اسب بخار و گشتاور 520 نیوتن متر مجهز است. این مدل نیز چهارچرخ محرک بوده و به سیستم EQ Boost با گشتاور 250 نیوتن متر مجهز است.
گرچه مدل CLS450 4Matic نیز یک مدل چهارچرخ محرک است اما مدل CLS53 به سیستم 4Matic+ مجهز است که این سیستم در شرایطی که جاده خشک باشد تمام نیرو را به چرخ های عقبی منتقل می کند.
 

منبع: خودرو بانک