کمپانی آئودی پروژه موتور چهار سیلندر 420 اسب بخار خود را نابود کرد

وب سایت خبری اتوبلاگ تایید می کند که پروژه موتور مفهومی چهار سیلندر آئودی متوقف شد. رسوایی سال گذشته گروه خودروسازی فولکس واگن گویا تمامی ندارد. در ادامه آثار به جای مانده از این رسوایی بزرگ یک قطعه شگفت انگیز مهندسی شده دیگر که هنوز تکمیل نشده، به حالت تعلیق درآمد. موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری 420 اسب بخار آئودی دیگر هرگز در زیر کاپوت یک ماشین قرار نخواهد گرفت.

مهندس ارشد بخش کواترو GmbH آئودی، استفان ریل (Stephan Reil) در هنگام راه اندازی مدل TT RS اعلام کرد که گروه خودروسازی فولکس واگن توسعه موتور چهار سیلندر 2.0 لیتری 420 اسب بخار را که در ماشین کانسپت TT Quattro مدل 2014 به نمایش درآورده بود، متوقف کرده است. علیرغم گزارش های قبلی که کواترو هر دو موتور مبتنی بر EA888 و موتور 5 سیلندر 2.5 لیتری خود را راه اندازی خواهد کرد؛ اما دوران پس از رسوایی دیزل گیت (همان رسوایی معروف فولکس واگن در تقلب آزمایشات آلایندگی خودروهای خود) موتور کوچکتر را به کام مرگ فرستاد. استفان ریل می گوید: “موتور EA888 با 400 اسب بخار قدرت مرده است.” ایده طراحی و توسعه موتور EA888 در واقع همان ایده قرار گرفته در پشت موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری AMG است. فردریش ایشلر (Friedrich Eichler) کمپانی AMG را ترک کرد تا به توسعه موتورهای بنزینی گروه خودروسازی فولکس واگن کمک کند؛ اما گویا گذر زمان نه برای فردریش و نه برای این موتور چندان سر سازگاری نداشته است.

فردریش پس از ساخت موتور 2.0 لیتری توربوشارژر 4 سیلندر به کار رفته در مدل CLA45 به کواترو آمد تا موتور EA888 را برای کانسپت اسپرت کواترو طراحی کند. ادعا شده بود که این خودرو با وجود چنین قلب تپنده ای در زیر کاپوت خود، خواهد توانست شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را تنها در 3.7 ثانیه به دست آورد. کمپانی فولکس واگن پس از رسوایی دیزل گیت به سمت استفاده بیشتر از موتورهای الکتریکی روی آورد، این امکان وجود دارد که شرایط مالی نیز بر روی مرگ موتور EA888 تاثیر گذاشته باشد. شاید هم به دلیل وجود موتور 5 سیلندر که می توان متصور شد از مهندسی بهتری نسبت به موتور 4 سیلندر برخوردار باشد، این اتفاق رقم خورده است.

استفان ریل می گوید: “اگر ما بخواهیم به سمت ساخت موتور 4 سیلندر با حجم 2.0 لیتر برویم، برای داشتن قدرت خروجی بیشتر موتور به شکلی باورنکردنی گران می شد و ما هنوز یک موتور 4 سیلندر در اختیار داشتیم.” کارشناسان معتقدند که موتور EA888 نیاز به قطعات مهندسی شده جدیدی داشت. میل لنگ فوق العاده قوی، آلیاژ خاص برای اتصالات میل لنگ و پیستون های آلومینیومی منحصر بفردی که با کانال های خنک کننده یکپارچه طراحی شده باشد. عملکرد چنین موتوری می‌ توانست بسیار دیدنی باشد!

منبع: تک بوک