تولید خودرو های سواری در کشور ما پس از تصویب قانون مربوط به استانداردهای ۸۵ گانه و اجرای مرحله به مرحله آن دچار فراز و نشیب شده و بسیاری از خودروهای موجود در خط تولید شرکت‌های مختلف شامل توقف تولید شده‌اند که در تیرماه سال جاری نیز ۴ خودرو به طور کامل از خط تولید خارج شده و به تاریخ پیوستند.

به گزارش چرخان، طبق اعلام رسمی وزارت صنعت و با توجه اخبار منتشر شده از شرکت‌های خودروسازی در تیر ماه سال جاری ۴ خودرو از خط تولید خارج شدند که کرمان موتور بیشترین سهم را از خودروهای متوقف شده داشته است. این شرکت با ۳ خودرو در این لیست و مدیران خودرو با یک خودرو، شرکت‌هایی بودند که امکان تولید این خودروها را به دلیل عدم کیفیت لازم از نظر سازمان ملی استاندارد و دلایل دیگر متوقف کردند.

اولین خودرو در این لیست خودروی ام‌وی‌ام ۵۵۰ شرکت مدیران خودرو بوده است که از تولید حدود ۵۰۰ دستگاه در تیرماه سال گذشته به صفر رسیده و تولیدی نداشته است.

دومین خودرو از خودروهای سواری در این لیست، مربوط به هیوندایی آی۲۰ کرمان موتور است که از تولید بیش از ۲۰۰ دستگاه در تیرماه سال گذشته به صفر رسیده است.

سومین خودرو نیز متعلق به گروه خودروسازی کرمان بوده و لیفان ایکس۶۰ دنده‌ای از ۱۷ دستگاه تولید شده در تیرماه سال گذشته به صفر رسیده است.

آخرین خودرو نیز جک J5 است که توسط شرکت خودروسازی کرمان موتور تولید میشد. این خودرو از ۸ دستگاه در تیرماه سال گذشته به صفر در تیرماه سال جاری رسیده است.

 

 

منبع: چرخان