تولید خودرو ی شاسی بلند محبوب هامر از سال ۲۰۱۰ متوقف شده است و اگر کسی خواهان خرید یک دستگاه هامر باشد ناچار خواهید بود تا به بازار خودروهای دسته دوم مراجعه کند. هامر خودروی ارزانی نیست، پساگر بخواهید مبلغ زیادی برای خرید خودروی دسته دوم هزینه کنید، مدل نظامی هم، جذاب خواهد بود.

نسخه‌ی نظامی هامر، مناسب آفرود سواران در این رنج قیمتی است. به تازگی، یک شرکت آمریکایی به نام  Mil-Spec نسخه‌ی ویژه ‌ای از هامر H1 معرفی کرده است که شبیه به مدل نظامی این خودرو است.

hummer h1 mil-spec

شرکت Mil-Spec تمامی بخش‌های این هامر H1 را از ابتدا بازسازی کرده است. در مرحله‌ی نخست یک کیت افزایش ارتفاع نصب شده است که ارتفاع خودرو را ۸ اینچ افزایش پیدا می‌دهد. در اقدام بعدی، بدنه‌ی خودرو نیز به رنگ خاکستری ویژه با کد After-Burner رنگ آمیزی شده است.

در قلب این آفرودر محبوب یک پیشرانه‌ی ۶.۶ لیتری توربو دیزل وجود دارد. این پیشرانه‌ی V8 توانایی تولید ۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۱,۳۵۵ نیوتون متر گشتاور دارد. جذابیت‌های هامر Mil-Spec در داخل کابین نیز ادامه دارد و شاهد دوخت دستی در داخل کابین هستیم. البته این کابین شیک و جذاب از نظر کارایی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد و مشابه مدل نظامی، در برابر نفوذ آب مقاوم است.

hummer h1 mil-spec

صندلی‌های جلو و عقب هامر Mil-Spec نیز کاملا دارای پوشش چرم باکیفیت هستند که البته این چرم روی کابین مرکزی نیز قابل مشاهده است. تمامی قسمت‌های داشبر و محل نصب سیستم صوتی نیز به صورت دستی دوخته شده‌اند که نمای بسیار جالب و شکیلی را ایجاد کرده است. تولید خودروهای هامر Mil-Spec در شهر ویچتا در ایالت کانزاس انجام می‌شود و مشتریان حتی می‌توانند نسبت به شخصی سازی مدل خود اقدام کنند.

hummer h1 mil-spec

 این هامر در نسخه‌های مختلفی مثل وانت چهاردر، استیشن و مدل وانت دارای پوشش محافظت بار قابل سفارش است. گرانقیمت‌ترین نسخه‌ی هامر H1  مدل چهاردر استیشن است که ۲۸ هزار گران‌تر از سایر نسخه‌ها عرضه می‌شود.

برای خرید هامر  باید قیمت پایه‌ حدود ۲۰۰ هزار دلار را در نظر بگیرید که مبلغ بسیار زیادی محسوب می‌شود. در حال حاضر کد003 از این خودرو به تولید رسیده که از نوع وانت چهاردر است و پکیج تایر‌های آن ۵ هزار ۴۹۹ دلار قیمت دارد. قیمت کلی مدلی که تصویر آن را در گالری تصاویر مشاهده می‌کنید به ۲۳۹ هزار دلار می‌رسد.

 

 

منبع: زومیت