به لطف تکنولوژی جدید هیوندایی خانواده‌ها دیگر دلیلی برای بحث درباره موزیکی که در خودرو پخش می‌شود نخواهند داشت!


این خودروساز کره‌ای از نسل جدید تکنولوژی منطقه صوتی مجزا SSZ رونمایی کرده است. تکنولوژی مورد بحث به هر سرنشین اجازه می‌دهد تا بدون استفاده از هدفون به موسیقی موردعلاقه خود گوش کند و درعین‌حال بتواند به آسانی با دیگر افراد حاضر در خودرو نیز ارتباط برقرار نماید.

SSZ قادر است میدان‌های صوتی خودرو را به لطف یک سری بلندگوی پیشرفته کنترل نماید. این بلندگوها از اصول علمی برای کاهش یا افزایش میزان صدای موج‌های صوتی استفاده می‌کنند و به سرنشینان اجازه می‌دهند تا از صداهای ایزوله شده لذت ببرند. هیوندای می‌گوید این تکنولوژی همان اثر سیستم‌های حذف نویزهای مزاحم در بسیاری از هدفون‌های مدرن را دارد.


SSZ نه تنها به هر سرنشین اجازه می‌دهد از موزیک موردعلاقه خود لذت ببرد بلکه باعث می‌شود افراد داخل خودرو گوشی‌های هندزفری خود را در اختیار داشته باشند. همچنین SSZ می‌تواند صداهای مشخصی همچون صدای سیستم صوتی را ایزوله و منحصر به راننده کند تا به این ترتیب سرنشینان بتوانند از سفری بدون پارازیت و کاملاً آرامش‌بخش لذت ببرند.


یکی از محققان آزمایشگاه NVH هیوندای می‌گوید:

مشتریان در عصر خودران ها خواهان آپشن های تفریحی و سرگرمی شخصی‌سازی بوده و از جمله این موارد می‌توان به خلاقیت‌های تکنولوژیکی همچون سیستم صوتی مجزا اشاره کرد.

او ادامه می‌دهد:

من امیدوارم با ارائه فضاهای صوتی مجزا و مستقل برای راننده و سرنشین‌ها آن‌ها تجربه سفر و حمل‌ونقل راحت‌تر و جذاب‌تری داشته باشند.

هیوندای خاطرنشان می‌سازد تکنولوژی SSZ را ظرف یک تا دو سال آینده در محصولات تولیدی خود بکار خواهد برد. هنوز مشخص نیست که این تکنولوژی ابتدا در کدام محصولات ظاهر خواهد شد اما منطقی است که آن را اولین بار در محصولات لوکس هیوندای ببینیم.

 

 

 

منبع: پدال