مک لارن یک خودروی تمام الکتریکی از مدل P1 را تولید کرده؛ اما برای کودکان

غول خودروساز ماشین های اسپرت یک ماشین تمام الکتریکی از مدل P1 را معرفی کرد که می تواند تنها در 2 ثانیه از حالت سکون به بیشترین سرعت ممکن خود دست یابد. این مورد می تواند برای خود شاهکاری باشد؛ اما شاید اگر بدانید که حداکثر سرعت این اتومبیل تنها 3 مایل بر ساعت (4.8 کیلومتر بر ساعت) است کمی شوکه شوید. این خودرو یک مدل رودستر روباز است که برای کودکان زیر 6 سال طراحی شده است. جالب اینجاست که از برخی جهات مدل مینی P1 مک لارن از مدل بزرگ آن هواداران بیشتری را به خود جلب کرده است که شاید یکی از مهمترین دلایل آن موقعیت رانندگی مینی مک لارن پی 1 باشد که بسیار به مک لارن F1 شباهت دارد.

بخشی از هدف ساخت این اتومبیل احتمالا به برنامه Track 22 مک لارن مربوط می شود. برنامه Track 22 یک طرح کسب و کار جدید برای کمپانی مک لارن است که در نهایت منجر به تولید ابرماشین های اسپرت تمام برقی خواهد شد. در واقع زمانی که این کمپانی در نمایشگاه اتومبیل ژنو که در اوایل امسال برگزار شد شرکت کرد، بخش از برنامه کسب و کار جدید خود را لو داد. در آن زمان مک لارن اعلام کرد که قصد دارد تا به زودی یک نمونه اولیه از ماشین تمام الکتریکی خود را معرفی کند.

در این میان این کمپانی سعی کرده تا با گرفتن مجوزهای رسمی، نمونه اولیه ای را تولید کند که از یک سو به بررسی بیشتر خودروهای تمام الکتریکی خود در آینده ادامه دهد و از یک سو یک وسیله سرگرم کننده برای کودکان ساخته باشد. این ماشین برای کودکان بین 3 تا 6 سال طراحی شده و در توصیف آن آمده است که “جمع و جورترین ماشینی است که تاکنون نشان مک لارن را دریافت کرده است.”رانندگان کوچک می توانند از طریق درب های پروانه ای – نوعی از درهای خودرو است که به سمت بالا باز شده و به تدریج تا باز شدن کامل به یکدیگر نزدیک می شوند - این خودرو به کابین اصلی راننده دسترسی داشته باشند. سیستم استارت آن با فشار دادن یک دکمه موتور را روشن کرده و چراغ ها به صورت خودکار روشن می شوند. انتقال قدرت در مینی P1 توسط یک گیربکس چهار دنده صورت می گیرد. سه دنده برای حرکت رو به جلو طراحی شده و یک دنده برای حرکت رو به عقب در نظر گرفته شده است.

در حال رانندگی نیز یک سیستم صوتی استاندار با پخش آهنگ های کودکانه فضای مهد کودک را تداعی می کند. کسانی که خواهان خرید یکی از این خودروهای تمام برقی هستند از اواخر ماه اکتبر با قیمت 490 دلار می توانند که یکی از آنها را در اختیار داشته باشند.

منبع: تک بوک