کانسپت SUV الکتریکی مرسدس بنز در یک تیزر تبلیغاتی رخ نشان داد

مرسدس بنز اولین مدل الکتریکی خود را به عنوان یک خودروی کانسپت در نمایشگاه اتومبیل پاریس معرفی خواهد کرد. این کانسپت در یک تیزر ویدئویی که توسط این خودروساز منتشر شد تا حدودی به نمایش درآمد. بیشتر قسمت های جلوی این خودرو در این تیزر قابل مشاهده است.

در این تیزر برخی از طراحی بیرونی و همچنین نمای داخلی آن به تصویر کشیده شده است. این طرح مفهومی به طرز زیبایی با LED هایی کوچک درخشان شده و به طراحی داخلی آن نیز نفوذ کرده است. این سازنده ماشین های لوکس آلمانی جزئیات زیادی درباره این مدل ارائه نکرده و فقط به گفتن این جمله بسنده کرده است؛ “ زمان آن رسیده که به سمت پویایی و تحرک بیشتری تغییر جهت دهیم، آینده در پاریس آغاز خواهد شد.”

انتظار می رود که این کانسپت بر اساس خودروی مرسدس بنز GLC طراحی شده باشد و طبیعتا از یک انتقال قدرت تمام برقی و البته در طراحی منحصر بفرد بیرونی و داخلی در نمایشگاه خودروی پاریس خودنمایی کند. آن چیزی که در این تیزر قابل مشاهده است، جلو پنجره ای مشبک بوده که در المان های LED بسیاری غرق در نور شده است. نمای داخلی آن کاملا مینیمالیستی بوده و با سطوح براق سیاه و سفیدی تزئین شده است. کلیدهای خازنی و نورپردازی داخلی آن نیز با رنگ آبی زیبایی خودنمایی می کند.

گفته می شود که این کانسپت فاصله چندانی برای قرار گرفتن در صف تولیدات این کمپانی نخواهد داشت. مرسدس بنز چندی پیش برنامه خود را برای سال 2020 میلادی اعلام کرد. این خودروساز آلمانی قصد دارد تا سال 2020 حداقل چهار نسخه الکتریکی از تولیدات خود را روانه بازارهای جهانی  کند. در حال حاضر می دانیم که مرسدس بنز محدوده وسایل نقلیه الکتریکی خود را با نشان EQ معرفی خواهد کرد. شاید این کمپانی تحت این عنوان کانسپت جدید خود را EQG نامگذاری کند. در ماه آگوست گزارش شد که مرسدس بنز علامت های تجاری EQA، EQC، EQE، EQG و EQS را به نام خود به ثبت رسانده است. ظاهرا این حرکت مرسدس بنز در پاسخ به راه اندازی خودروی الکتریکی بی ام دبلیو که تحت برند BMW i و یا مدل های e-tron آئودی صورت گرفت.

اگر این شایعات همگی درست باشند مرسدس بنز رنج وسیعی از خودروهای سدان، واگن، کراس اوور و حتی شاید یک مدل دو درب خود را تحت برند EQ بر روی پلتفرم الکتریکی توسعه دهد. جالب است که شکل صورت جلوی کانسپت برقی مرسدس بنز تا حدودی شبیه به کانسپت E فولکس واگن است که در اوایل امسال رخ نشان داد. گفته می شود که کمپانی های جگوار و آئودی نیز در حال کار بر روی SUV های تمام الکترونیکی خود هستند که بدون شک رقیبی برای مرسدس بنز EQG خواهند بود. از کمپانی بی ام دبلیو نیز نباید غافل شد، این خودروساز غول آلمانی نیز در حال توسعه مدل SUV تمام برقی خود است. رقابت غول های خودروسازی در حوزه ماشین های برقی برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار، بسیار دیدنی خواهد بود.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: caradvise