ماشین الکتریکی فولکس واگن در یک طرح جدید اسکیس خودنمایی کرد

گروه خودروسازی فولکس واگن تصاویر جدیدی از خودروی تمام برقی خود را به نمایش گذاشت. این وسیله نقلیه در نمایشگاه اتومبیل پاریس که هفته آینده برگزار می شود، به روی صحنه خواهد رفت.

نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 امسال شاهد خودروهای الکتریکی مختلف از کمپانی های بزرگ خودروسازی جهان خواهد بود. مرسدس بنز با انتشار یک تیزر ویدئویی از SUV الکتریکی خود قصد دارد تا آینده این صنعت را به رخ رقبایش بکشد و فولکس واگن نیز با انتشار چند طرح اسکیس از خودروی الکتریکی آینده خود مسیر رونمایی از این خودرو در نمایشگاه پاریس را هموارتر کرد.

این وسیله نقلیه برقی که هفته آینده رخ نشان می دهد یک خودروی پنج در هاچ بک بوده که درهای عقب آن به شکلی کاملا منحصر بفرد، به صورت کشویی باز می شود. این طراحی به خوبی نمای بیرونی این خودرو را به تصویر کشیده است. سقف آن فراتر از در عقب این خودرو گسترده شده و البته هیچ موتور احتراق داخلی نیز وجود نخواهد داشت. دماغه جلویی آن بسیار کوتاه بوده و هیچ جلو پنجره مشبکی هم دیده نمی شود. عرضه این مدل برای سال 2019 میلادی برنامه ریزی شده و قادر است تنها با یک شارژ کامل مسافتی بین 250 – 300 مایل (400 – 480 کیلومتر) را طی کند. ماتیاس مولر (Matthias Müller) مدیر اجرایی گروه خودروسازی فولکس واگن می گوید که شارژ کامل این خودرو تنها 15 دقیقه زمان خواهد برد!

کریستین سینگر (Christian Senger) مسئول این پروژه می گوید که شعاع حرکتی 400 کیلومتر برای استفاده های معمول روزمره بسیار مناسب است. در ساخت این خودرو عمدتا از آلیاژهای معمولی استفاده شده است. سینگر می گوید که ساختار آن شبیه به خودروهای امروزی بوده و هیچ آلیاژ خاصی در کار نخواهد بود.

این خودروی الکتریکی طراحی گلف هاچ بک را در ذهن تداعی می کند؛ اما استفاده از مزایای بسته بندی وسایل نقلیه الکتریکی به آن معناست که فضای داخلی آن قرار است با مدل بزرگتر فولکس واگن پاسات رقابت کند. درواقع با ظاهری کوچکتر، فضای داخلی بیشتری در دسترس سرنشینان قرار خواهد گرفت. برخی از فناوری های بکار رفته در این خودرو شامل اتصال به اینترنت 24 ساعته و یک لینک مداوم به اپ استور فولکس واگن است.

این مدل دومین خودرو از پنج وسیله نقلیه الکتریکی فولکس واگن است که پس از انتشار رسوایی دیزل گیت، توسط این کمپانی وعده داده شد که به سرعت به مرز تولید خواهند رسید. مدل های الکتریکی که قرار است توسط این غول خودروسازی ساخته شود شامل یک مدل هاچ بک، یک کراس اوور، یک سدان لوکس و یک خودروی اسپرت است. هدف نهایی فولکس واگن فروش یک میلیون خودروی تمام الکتریکی تا سال 2025 است.

منبع: تک بوک