کانسپت رنو ترزور در نمایشگاه اتومبیل پاریس به روی صحنه خواهد رفت

تصویری از کانسپت جدید رنو قبل از معرفی در نمایشگاه اتومبیل پاریس به صورت کاملا اتفاقی به بیرون درز کرد. قرار نبود که این مدل تا زمان رونمایی آن در نمایشگاه خودروی پاریس 2016 رخ نشان دهد؛ اما تصویر منتشر شده از این خودرو نمای کاملی از آن را ارائه داده است. شیشه قرمز رنگ جلویی این اتومبیل در یک الگوی شش ضلعی محصور شده است. عکس دیگری نیز از این خودرو در توئیتر ظاهر شد که تمام نمای جلویی آن را به تصویر کشیده است. مجله فرانسوی L’Automobile اولین خبرگزاری بود که تصویر رنو Trezor را قبل از زمان انتشار رسمی آن به نمایش درآورد.

مجله خودروی L'Automobile قبل از این نیز تصویر کوچکی از مدل کانسپت ID فولکس واگن را نیز منتشر کرده بود. این کانسپت نیز قرار نبود تا زمان رونمایی رسمی آن توسط فولکس واگن در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 رخ نشان دهد؛ اما گویا این خبرگزاری اندکی برای به تصویر کشیدن خودروهای جدید این نمایشگاه بی طاقت است. نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 از 1 اکتبر (10 مهر ماه) برای بازدید عموم آزاد خواهد شد و تاکنون وسایل نقلیه مختلفی از خودروسازان بزرگ جهانی برای حضور در این شوی جهانی آماده شده اند.

تصویر دیگری که از کانسپت رنو ترزور منتشر شده نمای پشت آن را نشان می‌ دهد. چراغ عقب آن به صورت یک نوار باریک در تمام قسمت پشتی این مدل گسترده شده و طراحی خاص دیفیوزر عقب آن نیز شکل تهاجمی منحصر بفردی به آن بخشیده است. کانسپت رنو ترزور مطمئنا به تکنولوژی سیستم خودران مجهز خواهد بود. برای این ادعا دلایل قانع کننده ای وجود دارد. این خودرو نه تنها یک وسیله نقلیه مربوط به آینده است بلکه در یک تیزر ویدئویی کوتاه که برای معرفی این خودرو تهیه شده بود، راننده در حالتی به تصویر کشیده که در پشت فرمان این کانسپت به خواب رفته است.

کانسپت رنو ترزور در واقع نقشه راهی برای طراحی جدید خودروهای کمپانی رنو خواهد بود. این خودرو بسیار شبیه به کانسپت DeZir  طراحی شده که در سال 2010 توسط رنو به نمایش گذاشته شد؛ اما به طراحی قبلی ویژگی هایی اضافه شده که این کانسپت جدید را بسیار تهاجمی تر از قبل نشان می دهد. SUV بزرگ Koleos و پیکاپ آلاسکان تولیداتی هستند که کانسپت رنو ترزور را در نمایشگاه اتومبیل پاریس امسال همراهی می کنند.

کمپانی رنو یکی از بزرگان خودروسازی جهان است که در فرانسه و در زمینه طراحی، ساخت و توزیع کلاس های مختلف خودرو فعالیت می کند. این شرکت فرانسوی یکی از بزرگترین سهامداران خودروساز ایرانی رنو پارس نیز بوده و دولت فرانسه نیز با در اختیار داشتن 15 درصد از کل سهام رنو، بزرگترین سهامدار آن محسوب می شود. کمپانی رنو در سال 1899 توسط لوئی رنو و برادرانش (مارسل و فرناند) با سرمایه اندکی تاسیس شد و اکنون به عنوان نهمین شرکت بزرگ خودروسازی جهان فعالیت می کند.

منبع: تک بوک