رونمایی از 5 خودروی الکتریکی تا سال 2021 توسط کمپانی پژو

کمپانی فرانسوی پژو قصد دارد تا پایان سال 2021، پنج خودروی الکتریکی را به جهان معرفی کند. ژان فیلیپ ایمپاراتو، رئیس این برند اعلام کرد که از میان این 5 خودروی الکتریکی، 3 مدل از نوع هیبریدی پلاگین و 2 ماشین دیگر از نوع تمام الکتریکی خواهند بود. ایمپاراتو در یک بیانیه ی عمومی تایید کرد که مدل های هیبریدی پلاگین با نام های 3008، 5008 و 508 معرفی خواهند شد و مدل های تمام الکتریکی با نام های 208 و 2008 رونمایی می شوند.

این ترتیب ها تا حد زیادی به پلت فرم های دو ماشین مربوطه اختصاص دارند؛ پلت فرم بزرگتر EMP2 قادر است تا هیبرید های پلاگین را در خود جای دهد؛ این در حالیست که معماری کوچکتر CMP امکان ساخت ماشین های تمام الکتریکی را فراهم می کند. ایمپاراتو همچنین اضافه کرد که محدوده ی مسافتی هیبرید پلاگین 3008، 60 کیلومتر خواهد بود. با تمام این اوصاف، ایمپاراتو بر موضع خود درباره ی ماشین های موتوری قدیمی اصرار دارد؛ او معتقد است که این ماشین ها بسیار با اهمیت هستند چرا که با شرایط فعلی، تناسب بیشتری دارند. او همچنین با اعلام آمار 50 درصد فروش به نسبت کل تجارت، به اهمیت هزینه ی کل ارقام مالکیت اشاره کرد. این میزان در بریتانیا به بیش از 70 درصد می رسد.

ایمپاراتو در پاسخ به تقاضای ماشین های هیبریدی و الکتریکی اعلام کرد: "پژو در سال های 2019 تا 2020 آماده خواهد بود." این تولید کننده ی فرانسوی برای اولین بار در نمایشگاه ماشین پاریس از مدل 5008 رونمایی کرد و به گفته ی ایمپاراتو، این ماشین از طراحی و قدرت ماشین های SUV برخوردار است اما عمکرد آن به ماشین های MPV (چند کاره) شباهت دارد.

او در آخر اضافه کرد: "شما باید این ماشین را به گونه ای برانید که گویی هدایت یک 508 را در دست دارید؛ پیام ما این است."

منبع:  تک بوک