همیشه نوستالوژی برای ما ایرانی‌ها یکی از جذاب‌ترین مطالبی است که به نمایش در می‌آید. یادآوری یک تبلیغ قدیمی که در دهه‌های دور بوده یا شنیدن یک صدای آشنا که پدربزرگ و مادربزرگ‌های ما با آن خاطره دارند. ولی دیدن قیمت های عجیب ایران خودرو شاید تنها چیزی باشد که فقط ما در ایران به آن نوستالوژی می‌گوییم چرا که آنقدر عجیب است که گویی برای چند دهه قبل است!

به گزارش چرخان، یکی از رسانه‌های اقتصادی کشور در اقدامی جالب، آگهی قدیمی مربوط به قیمت خودروهای گروه خودروسازی ایران‌خودرو در اواخر دهه ۸۰ کرده است که چیزی نزدیک به ۱۰ سال از آن گذشته است. این آگهی که در زمان خودش به یکی از اخبارهای داغ پیرامون صنعت خودرو تبدیل شده بود و شاید بسیاری از مردم همان واکنش ما را نسبت به قیمت‌های فعلی خودرو داشتند ولی حالا این قیمت‌ها به قدری برایمان عجیب است که انگار هیچ وقت قیمت محصولات داخلی به رقمی که در آگهی ذکر شده است نبوده و صرفا یک رویای شیرین است!

این لیست قیمت که نشان از قیمت حدود ۱۴ میلیون تومانی برای سمند ۵۰ میلیون تومانی فعلی داشت و یا ۲۰۶ که در حال حاضر با ارقامی در حدود ۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود در ۱۰ سال گذشته صرفا با نقدینگی ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قابل خریداری بود، در بحبوحه شایعه آزادسازی قیمت‌ها توسط وزارت صنعت ناگفته‌های زیادی را بیان می‌کند.

 

 

منبع: چرخان