ابرخودرو بوگاتی دیوو (Bugatti Divo)، دیروز طی رویداد خودرویی Concours d'Elegance در پبل بیچ به نمایش درآمد. سوپراسپرت ساز فرانسوی قصد دارد پیش از رونمایی رسمی، علاقه‌مندان را با انتشار تیزرهای جذاب تحت تاثیر قرار دهد.

بوگاتی

صفحه فیس‌بوک این شرکت کلیپی از جاده‌ای پرپیچ‌وخم نشان می‌دهد، در حالی که صدای غرش پیشرانه بوگاتی دیوو به جای موسیقی متن شنیده می‌شود. به نظر می‌رسد که این پیشرانه، ۸.۰ لیتری با آرایش W و ۱۶ سیلندر مجهز به چهار توربوشارژر باشد، که در ابرخودروی بوگاتی شیرون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیش از این می‌دانیم که بوگاتی دیوو از چراغ های عقب LED با افکت‌های سه‌بعدی بهره می‌برد و پرچم سه رنگ فرانسه نیز در برخی از اجزای فیبر کربنی آن مشاهده می‌شود. بوگاتی همچنین اعلام کرده است که خودروی سوپراسپرت دیوو برای رانندگی در پیچ‌ها ساخته شده است؛ این موضوع نشان می‌دهد که بوگاتی دیوو از "سرعت و چابکی" بی‌نظیری در پیچیدن برخوردار خواهد بود و نیروی روبه‌پایین (دان‌فورس) بیش‌تری نسبت به ابرخودروی بوگاتی شیرون تولید می‌کند.

مدتی پیش نیز بوگاتی تیزر دیگری از ابرخودروی دیوو منتشر کرد که نیمرخ آن را نشان می‌داد؛ این ویدئو بال ثابت در عقب ابرخودرو را تائید می‌کند. کارشناسان اعتقاد دارند که طراحی کلی بوگاتی دیوو جایی بین شیرون و خودرو مفهومی بوگاتی ویژن گرن‌توریسمو قرار دارد که در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۵ رونمایی شد.

تنها ۴۰ دستگاه از خودروی سوپراسپرت بوگاتی دیوو ساخته خواهد شد، که هر کدام قیمتی حدود ۷.۸۷ میلیون دلار دارند.

 

 

منبع: زومیت