هیوندایی النترا ۲۰۱۹ با تغییرات قابل ملاحظه‌ای در فضای داخلی و خارجی نسبت به نسل گذشته وارد بازار خواهد شد. مدل ۲۰۱۱ این سداناسپرت با عناصر طراحی ظریفی به بازار پا گذاشت که از آن جمله می‌توان به چراغ‌های کشیده و قوسی شکل در بالای تغاری گلگیر اشاره کرد. اما مدل جدید هیوندایالنترا تا پاییز امسال با ظاهری زاویه‌دار و لبه‌های تیز وارد نمایندگی‌های فروش می‌شود. 

2019 Hyundai Elantra / سدان هیوندای النترا 2019

هیوندای النترا ۲۰۱۹ از سبک طراحی نسل فعلی این خودرو بهره می‌برد که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. سدان کامپکت با تغییرات جدیدی مانند کاپوت، گلگیرهای جلو، جلوپنجره مشبک، سپر و چراغ‌های جلو ارائه شده است که ظاهر آن را تیز و جدیدتر می‌کند. عقب خودرو با بروزرسانی‌هایی همراه می‌شود، اما عناصر مثلثی جلو را از دست می‌دهد. این تغییرات نیز شامل سپر عقب، چراغ‌های عقب تیزتر و صندوق عقب جدید است. طراحان هیوندای، محل نصب پلاک را از صندوق عقب به سپر منتقل کرده‌اند. طراحی جدید هیوندای النترا ۲۰۱۹ با رینگ‌های ۱۶ و ۱۷ اینچی - و رینگ آلیاژی ۱۵ اینچی برای تریم اکو (Eco)- تکمیل می‌شود؛ در حالی که تریم‌های لیمیتد (Limited) و اسپرت (sport)، چراغ‌های جلوی LED دریافت می‌کنند. هیوندای النترا فیس‌لیفت در ۶ تیپ (تریم) به نام‌های SE، اکو، SEL، لیمیتد، اسپرت و ولیو ادیشن (Value Edition) برای خریداران عرضه خواهد شد.

2019 Hyundai Elantra / سدان هیوندای النترا 2019

در داخل، تغییرات جدید کمتر به چشم می‌خورند؛ با این حال، هیوندای النترا ۲۰۱۹ از سیستم اطلاعاتی هیوندای AVN 5.0 بهره می‌برد. کنترل‌های سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) به همراه نمایشگر سیستم اطلاعاتی و سرگرمی در فیس‌لیفت جدید بازسازی شده‌اند. سیستم صوتی رنگی ۵ اینچی به عنوان گزینه استاندارد ارائه شده است، در حالی که گزینه ۸ اینچی مجهز به اپل کارپلی، اندروید اتو و ناوبری در تیپ‌های بالاتر موجود هستند. تریم لیمیتد هیوندای النترا ۲۰۱۹ مجهز به سیستم صوتی پریمیوم اینفینیتی همراه با هشت بلندگو، ساب‌ووفر و شارژ تلفن همراه بی‌سیم Qi خواهد بود.

2019 Hyundai Elantra / سدان هیوندای النترا 2019

2019 Hyundai Elantra / سدان هیوندای النترا 2019

2019 Hyundai Elantra / سدان هیوندای النترا 2019

هیوندای همچنین فناوری های ایمنی موجود در تریم‌های SEL و بالاتر سدان النترا ۲۰۱۹ را ارتقا داده است؛ این بروزرسانی‌ها شامل سیستم پیش‌گیری از برخورد با جلو، جلوگیری از خروج خط و هشدار توجه راننده می‌شود. مشتریانی که تریم لیمیتد را انتخاب می‌کنند، از قابلیت‌هایی مانند پیشگیری از برخورد با جلو مجهز به سیستم تشخیص عابر پیاده و دستیار خروج ایمن (Safe Exit Assist) بهره خواهند برد. دستیار خروج ایمن هنگامی که درهای خودرو باز باشند، با نزدیک شدن خودروهای دیگر به راننده هشدار می‌دهد. سایر ویژگی‌های ایمنی اضافی عبارتند از: پایش نقطه کور دید راننده، هشدار برخورد عقب در ترافیک و دستیار تغییر خط حرکت.

2019 Hyundai Elantra / سدان هیوندای النترا 2019

در حالی که هیوندای النترا ۲۰۱۹ با تغییرات زیادی در داخل و بیرون همراه شده است، پیشرانه‌ آن بدون تغییر می‌ماند. تریم‌های SE، SEL و لیمیتد از پیشرانه ۲.۰ لیتری با ۱۴۷ اسب بخار بهره می‌برند، در حالی که تریم اکو از پیشرانه ۱.۴ لیتری مجهز به توربوشارژر با ۱۲۸ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند. مشتریانی که دوست دارند تریم اسپرت را خریداری کنند، باید فعلا منتظر بمانند تا در ماه‌های آینده وارد بازار شود. هیوندای در ماه‌های آینده مشخصات بیش‌تری از تریم اسپرت ارائه خواهد کرد، هرچند که تغییر خاصی در پیشرانه اتفاق نخواهد افتاد. با این حال، تریم اسپرت با تغییراتی مشابه سایر تریم‌ها عرضه خواهد شد.

فیس‌لیفت هیوندای النترا ۲۰۱۹ باعث تهاجمی‌تر شدن ظاهر این سدان شده است، که ظاهری جدیدی به آن می‌بخشد. با وجود عدم تغییر در زیر کاپوت، اما تغییرات ظاهری بیرون و اضافه شدن فناوری‌ها در داخل باعث تمایز آن با نسل گذشته می‌شود. چنین تغییر چهره‌ متعادلی می‌تواند آن را نسبت به سایر رقبا، برجسته‌تر کند.

 

 

منبع: زومیت