محبوبیت شاسی بلند ها و کراس اوور ها سال به سال افزایش می‌یابد و تقریباً همه‌ی خودروسازان هم‌اکنون تلاش می‌کنند تکه‌ای از این کیک موفقیت را برای خود بردارند. شاسی بلندهای دو دیفرانسیل مدرن ترکیبی از استایل خشن، توانایی حرکت در تمام سطوح و فضای داخلی و بار زیاد هستند که سواری خوبی در جاده داشته و تقریباً جذابیتی جهانی دارند. البته این خودروها می‌توانند گران هم باشند و قیمت بالای آن‌ها باعث می‌شود سطح خریداران محدودی داشته باشند؛ بنابراین تلاش داشته‌ایم در این مطلب بهترین شاسی بلندهای دو دیفرانسیل ارزان و کارکرده را خدمت شما عزیزان معرفی بکنیم.


خرید یک شاسی‌بلند دو دیفرانسیل کارکرده بهترین راه برای لذت بردن از طبیعت بوده و مدل‌های دست‌دوم زیادی در بازار وجود دارند که سلیقه‌های گوناگون را پوشش می‌دهند.

دلایل زیادی برای انتخاب شاسی بلندها وجود دارد. با فضای زیادتر از هاچ بک ها، شاسی بلندها می‌توانند به کار خانواده‌ها بیایند و البته طراحی بهتری هم در مقایسه با مینی ون‌ها دارند. سیستم چهار چرخ محرک هم می‌تواند یک ابزار کارآمد باشد تا در جاده‌های ناهموار با آرامش خاطر بیشتری حرکت کنید.


اگرچه برخی افراد از سیستم چهار چرخ محرک برای آفرود سنگین استفاده می‌کنند اما در بخش لوکس ماجرا مدل‌هایی وجود دارند که جایگزین لیموزین‌های لوکس می‌شوند. این دسته از خودروها در چند ده سال گذشته تغییرات زیادی داشته و از یک وسیله صرفاً کاربردی به محصولاتی شیک تبدیل شده‌اند.

صرف‌نظر از بودجه خریدار، شاسی بلندهای زیادی وجود دارند که توانایی‌های زیادی داشته و البته از نظر قابلیت اطمینان و هزینه‌های مالکیت نیز در وضعیت خوبی قرار دارند. البته این در صورتی است که انتخاب مناسبی داشته باشید. این شما و این هم لیست بهترین شاسی بلندهای دو دیفرانسیل ارزان‌قیمت!

  • نیسان قشقایی

قیمت در زمان صفر بودن: 20795 پوند

قیمت کنونی: 3500 پوند

پیشرانه: 4 سیلندر 1.5 لیتری 108 اسب بخاری

مصرف سوخت: 5.2 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 5 ستاره یوروانکاپ (2007)

قشقایی جزو برندگان بازی کراس اوورها بوده اما موفقیت زیاد آن تنها به خاطر این نیست که جزو اولین بازیگران کلاس می‌باشد.

بخشی از موفقیت قشقایی مرهون بسیار خوب بودن خودش هم هیست زیرا فضای زیادی برای خانواده‌ها داشته و موقعیت راننده درست همانی است که از یک شاسی‌بلند انتظار می‌رود. درعین‌حال هزینه‌های این خودرو در حد یک هاچبک مرسوم ارزیابی می‌شود.

  • سوزوکی SX-4 S-Cross

قیمت در زمان صفر بودن: 16249 پوند

قیمت کنونی: 6599 پوند

پیشرانه: 4 سیلندر 1.6 لیتری 118 اسب بخاری

مصرف سوخت: 5.5 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 5 ستاره یوروانکاپ (2013)

این خودرو در زمان صفر بودن یک کراس اوور به ابعاد قشقایی و با قیمت جوک بود و همین رویه در بازار دست‌دوم‌ها نیز صادق است. SX-4 S-Cross شیک‌ترین خودروی کلاس خود نیست اما صندوقی بزرگ و فضای کافی برای سرنشینان بالغ در عقب را دارد. سوزوکی همچنین از سواری و تجهیزات خوب در اکثر نسخه‌های خود سود می‌برد.

به دنبال نسخه‌هایی نباشید که دارای سانروف پانورامیک هستند زیرا فضای سر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین تنها نسخه‌هایی که دارای نشان alldrive هستند از سیستم چهار چرخ محرک سود می‌برند.

  • کیا سورنتو

قیمت در زمان صفر بودن: 27295 پوند

قیمت کنونی: 8750 پوند

پیشرانه: 4 سیلندر 2.2 لیتری 194 اسب بخاری

مصرف سوخت: 6.7 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 5 ستاره یوروانکاپ (2009)

کیا سورنتو یک شاسی‌بلند خوب برای افرادی است که به دنبال حداکثر فضای کابین و تجهیزات با مبلغی مناسب هستند. اگرچه سورنتو فاقد تجربه رانندگی خودرویی همچون ب ام و X5 است اما شما یک قدبلند هفت‌نفره جادار با پیشرانه‌ای دیزلی دریافت می‌کنید که دارای تجهیزات مناسبی همچون صندلی‌های چرمی، سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای و ارتباط بلوتوث است.

سورنتو از نظر ظرفیت یدک کشی هم خودرویی خوب بوده هرچند در نظر داشته باشید که مدل‌های اتوماتیک ظرفیت یدک کشی 2 تنی دارند درحالی‌که مدل‌های دستی ظرفیت 2.5 تنی دارند.

  • جیپ رنگید

قیمت در زمان صفر بودن: 19795 پوند

قیمت کنونی: 9250 پوند

پیشرانه: 4 سیلندر 1.4 لیتری 138 اسب بخاری

مصرف سوخت: 6 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 5 ستاره یوروانکاپ (2014)

شاید رنگید کمی کوچک‌تر از محصولات اسطوره‌ای جیپ باشد و زیرساخت آن به محصولات فیات مربوط شود اما رنگید توجهات را به خود جلب می‌کند.

شاید استایل عجیب آن در زمانی که بدانید قابلیت‌های حرکت بالایی در زمین‌های ناهموار دارد از یادتان برد. رنگید رقبایی همچون نیسان جوک، سوزوکی ویتارا و اشکودا یتی داشته اما رنگید قطعاً خودروی متفاوت و برجسته‌ای است.

  • مینی کانتری من

قیمت در زمان صفر بودن: 29310 پوند

قیمت کنونی: 13990 پوند

پیشرانه: 4 سیلندر 2 لیتری 143 اسب بخاری

مصرف سوخت: 4.8 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 5 ستاره یوروانکاپ (2010)

اگرچه احیای مینی توسط ب ام و با موفقیت همراه شد اما این برند بریتانیایی نیازهای خانواده‌هایی را که نیازمند فضای بیشتر هستند را برآورده نکرده است. پاسخ این خودروساز به خانواده‌های پرجمعیت مدل کانتری من 2010 بود که بزرگ‌ترین محصول مینی تا آن تاریخ بوده و همچنین اولین محصول مینی با 5 درب و سیستم چهار چرخ محرک می‌باشد.

این کراس اوور فرمول برنده‌ی طراحی خاطره‌انگیز و فضای کابین زیاد را ارائه می‌کند.

  • جیپ گرند چروکی

قیمت در زمان صفر بودن: 44995 پوند

قیمت کنونی: 19995 پوند

پیشرانه: 6 سیلندر 3 لیتری 246 اسب بخاری

مصرف سوخت: 7.5 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 4 ستاره یوروانکاپ (2011)

فضای بار 782 لیتری گرند چروکی تقریباً دو برابر یک هاچبک خانوادگی است. این‌ یک شاسی‌بلند مناسب است که اگرچه فاقد متریال بوکس یا دینامیک شاسی بلندهای ب ام و، آئودی و لندروور نیست اما هنوز هم ویژگی‌های برجسته‌ی خود را داراست.

تجهیزات و فضای کابین زیاد باعث جذابیت بیشتر گرند چروکی شده‌اند و وجود نشان جیپ هم به معنی توانایی آفرود بالاست. این خودرو ایده آل خانواده‌هایی هستند که آخر هفته‌های خود را به دل جنگل‌ها می‌زنند.

  • لندروور دیسکاوری

قیمت در زمان صفر بودن: 47695 پوند

قیمت کنونی: 19995 پوند

پیشرانه: 6 سیلندر 3 لیتری 242 اسب بخاری

مصرف سوخت: 9.3 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 4 ستاره یوروانکاپ (2006)

لندروور دیسکاوری 4 همواره به مثابه چاقوی سوئیسی صنعت خودرو بوده است. این خودرو توانایی‌های بسیار گسترده‌ای دارد. نیازی به گفتن نیست که لندروور یک خودروی فوق‌العاده عالی در آفرود بوده و البته در جاده نیز عملکرد مناسبی نشان می‌دهد.

با وجود پیشرانه بزرگ دیزلی، یک گیربکس اتوماتیک نرم و یکی از بهترین موقعیت‌های رانندگی از پشت فرمان، دیسکاوری خودرویی دوست‌داشتنی می‌باشد.

اما نقطه‌ضعف این خودرو هزینه‌های مالکیت بالا و مشکلات مربوط به قابلیت اطمینان است اما با یافتن نمونه‌های خوب هرگز از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد.

  • رنجروور اووک

قیمت در زمان صفر بودن: 44240 پوند

قیمت کنونی: 19995 پوند

پیشرانه: 4 سیلندر 2.2 لیتری 190 اسب بخاری

مصرف سوخت: 6.5 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 5 ستاره یوروانکاپ (2011)

اووک خودروی سال 2011 اتو اکسپرس شده و در این مدت موفقیت خوبی داشته است. خریداران جذب طراحی برجسته و قیمت مناسب اووک می‌شوند.

این خودرو به فرم 3 و 5 درب عرضه‌ شده و مدل‌های 5 درب دارای فضای کابین مناسب و درعین‌حال طراحی چشمگیری می‌باشند. اگرچه رقبای جادارتر و لوکس‌تر دیگری در بازار وجود دارند اما هیچ‌کدام آن‌ها به اندازه اووک سرها را به سوی خود برنمی‌گردانند.

  • آئودی Q7

قیمت در زمان صفر بودن: 47013 پوند

قیمت فعلی: 20500 پوند

پیشرانه: 6 سیلندر 3 لیتری 242 اسب بخاری

مصرف سوخت: 7.4 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 4 ستاره یوروانکاپ (2006)

Q7 اولین شاسی‌بلند آئودی بود و اولین‌ها همیشه بیشترین توجهات را به خود جلب می‌کنند. در واقع به جز توانایی آفرود محدود، این خودرو در هر زمینه‌ای می‌درخشد. برای مثال فضای بیش از حد نیازی برای 7 نفر وجود داشته و کابین نیز کیفیت بالایی را نشان می‌دهد.

این خودرو حتی با پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری و گشتاور 1000 نیوتون متری هم عرضه شده است. البته اکثر افراد نسخه 6 سیلندر 3 لیتری را انتخاب می‌کنند که بهترین ترکیب از پرفورمنس، آرامش و مصرف سوخت را به نمایش می‌گذارد.

  • رنجروور

قیمت در زمان صفر بودن: 96550 پوند

قیمت کنونی: 39750 پوند

پیشرانه: 8 سیلندر 4.4 لیتری 339 اسب بخاری

مصرف سوخت: 8.7 لیتر در هر صد کیلومتر

ایمنی: 5 ستاره یوروانکاپ (2010)

در این بازه قیمتی شما نیازی به خرید هر شاسی‌بلندی نیستید زیرا می‌توانید بهترین آن‌ها یعنی رنجروور را بخرید. حتی نیازی به انتخاب مدل پایه هم ندارید. بله با قیمت یک اووک صفرکیلومتر شما می‌توانید پشت فرمان یک رنجروور 4 ساله با پیشرانه 8 سیلندر ریلکس بنشینید.

در عوض صاحب شاسی‌بلندی می‌شوید که دارای اشرافیت بالایی بوده و کمتر خودرویی این میزان تجمل را دارد. البته هزینه‌های مالکیت این خودرو کمی بالاست اما شکی وجود ندارد که رنجروور خودرویی آرام و نرم است که مناسب سفرهای طولانی و یدک‌کشی می‌باشد.

منبع: autoexpress

 

 

منبع: پدال