رالی ۳۰۰۰ مایل گامبال بریتانیا (Gumball) از سال ۱۹۹۹ تا امروز به‌همت مکسیمیلیان کوپر، برگزار شده است. این فستیوال و رقابت نمایشی که هر سال در جاده‌های عمومی و از یک شهر بزرگ تا یک شهر دیگر دربر می‌گیرد، با هدف گردهمایی عاشقان خودرو و موسیقی، با الهام از فیلم سینمایی رالی گامبال (The Gumball Rally) محصول سال ۱۹۷۶ ایجاد شده است.

2018 Gumball 3000

 رالی 3000 مایل یا ۴۸۰۰ کیلومتری گامبال، پس از تصادف مرگ‌بار سال ۲۰۰۷ بارها در قالب یک مسابقه‌ی خیابانی و نه یک رالی رسمی توصیف شده است. معمولاً شرکت‌کننده‌های این رالی در جاده‌های عمومی به رقابت سرعت می‌پردازند که در سال ۲۰۰۷، دو نفر به همین دلیل جان خود را از دست دادند. با این حال، رالی ۳۰۰۰ مایل گامبال هر دوره برگزار شده است تا امسال، بیستمین دوره‌ی آن با شکوه هرچه تمام‌تر از راه برسد.

Lamborghini

مسیر رالی امسال از لندن تا توکیو بود؛ شرکت کنندگان با انواع خودروهای اسپرت، سوپراسپرت و هایپرکار از لندن استارت زدند. مسیر رالی گامبال ۲۰۱۸ از فرانسه، ایتالیا تا ژاپن را دربرگرفت. خودروهای جذاب جهان شامل بوگاتی شیرون، لکسوس LFA، آلفارومئو 8C دیسکو ولانته و حتی دلورین در رالی امسال شرکت داده شدند

. به‌طور کلی ۱۴۰ دستگاه خودرو از لندن به فرانسه و ایتالیا حرکت کردند و سپس به‌صورت هوایی به ژاپن وارد شدند. در ژاپن، مسیر دیدنی اوزاکا، کیوتو، نانائو و در آخر توکیو طی شد تا شرکت‌کنندگان در نهایت با استقبال دیدنی موروهوشی-سان و دار و دسته‌ی لامبورگینی‌های LED و نئون‌پوش توکیو قرار بگیرند. در پایان توجه شما را به تصاویر جذاب رالی گامبال ۳۰۰۰ مایل بریتانیا، از لندن تا توکیو جلب می‌کنیم.

 

 

منبع: زومیت