پس از انتظار بی پایان، تعداد بیشماری عکس های جاسوسی و انبوهی از شایعات سرانجام بی ام و Z4 مدل 2019 آماده رونمایی در گردهمایی پبل بیچ است. خودرویی که در تصاویر می بینید مدل M40i نسخه First Edition با موتور 6 سیلندر خطی است. این مدل برخلاف نامش اولین مدلی نیست که وارد نمایندگی ها می شود زیرا ابتدا Z4 30i در بهار سال 2019 وارد بازار می شود و مدل اسپرت تر M40i تا دوره سه ماهه دوم سال 2019 وارد بازار نخواهد شد. مدل 30i مجهز به موتور 2.0 لیتری توربوشارژر 4 سیلندر با قدرت 248 اسب بخار است.
بی ام و Z4 مدل M40i First Edition مجهز به یک موتور 6 سیلندر خطی 3.0 لیتری توربوشارژ است که می تواند این رودستر را در مدت زمان کمتر از 4.4 ثانیه به 60 مایل در ساعت برساند. مدل های اروپایی بی ام و Z4 جدید با موتور 3.0 لیتری 335 اسب بخار قدرت دارند. در اطلاعیه رسمی بی ام و قدرت نسخه های مخصوص بازار امریکا اعلام نشده ولی قدرت نسخه First Edition در این اطلاعیه 382 اسب بخار و گشتاور آن 500 نیوتن متر اعلام شده است. هر دو مدل 30i و M40i فقط با گیربکس 8 دنده اتوماتیک ارائه می شوند. با توجه به اینکه قوانین آلایندگی جدید WLTP اروپا قدرت خودروهای اروپایی را محدود کرده است، احتمالا نسخه امریکایی ‌Z4 قویتر از نمونه اروپایی آن خواهد بود. نسخه First Edition بی ام و Z4 علاوه بر موتور پرقدرت از ضربه گیرهای تطبیقی، دیسک ترمزهای اسپرت M و دیفرانسیل عقب با کنترل الکترونیکی برخوردار می شود. بی ام و هنوز اطلاعات فنی کامل در مورد Z4 را منتشر نکرده است و جزئیاتی مانند قدرت تولیدی موتور را در 18 سپتامبر برملا خواهد کرد. مدل جدید Z4 از تقسیم وزن 50/50 در محور جلو و عقب برخوردار است.
خوشبختانه مدل تولید سری Z4 در واقع از بعضی عکس های لو رفته در گذشته زیباتر است و نسخه First Edition با رنگ نارنجی منجمد متالیک عرضه می شود. بی ام و Z4 جدید از همان زبان طراحی سری 8 کوپه جدید بهره می برد. نمای جلوی پیچیده Z4 ترکیبی از جلوپنجره های شبکه ای و ورودی های هوا است که ظاهر اسپرت و زیبایی را ایجاد می کنند. جلوپنجره های کلیوی شکل شاخص بی ام و در راستای عرض دماغه خودرو امتداد یافته اند و چراغ های جلوی عمودی سبک طراحی جدیدی برای محصولات بی ام و ایجاد کرده اند. برای اینکه طرح کاپوت Z4 جدید جذاب تر به نظر برسد، در طرفین کاپوت یک جفت خطوط موازی برجسته وجود دارد.

بی ام و Z4 جدید

بی ام و Z4 جدید

 

بی ام و Z4 جدید

بی ام و Z4 جدید

در نمای جانبی، حفره های پشت چرخ های جلو هوای داغ را از دیسک ترمزها دور می کنند. برخلاف نسل فعلی Z4، مدل جدید با سقف چرمی تولید می شود. رینگ های آلیاژی سبک وزن 19 اینچی سیاه رنگ این خودرو از 5 جفت پره های دوقلو تشکیل شده اند. ‌Z4 جدید درب صندوق بسیار کوتاهی دارد که یک اسپویلر کوچک شبیه دم اردک روی نوک آن نصب شده است. در قسمت پشت خودرو یک جفت لوله اگزوز با طرح ذوزنقه نصب شده اند.
بی ام و Z4 جدید کابین پیشرفته ای دارد که از صفحه نمایش Head-Up، صفحه پشت آمپر دیجیتال، صفحه نمایش عریض برای سیستم سرگرمی و یک صفحه نمایش کوچک برای خواندن اطلاعات مربوط به سیستم تهویه برخوردار است. در کنسول وسط دکمه هایی برای انتخاب حالت رانندگی، دسته دنده و یک دکمه مدور برای کنترل سیستم سرگرمی وجود دارد. سرنشینان Z4 روی صندلی های اسپرت این خودرو با حمایت جانبی بالا می نشینند. تکیه گاه سر این صندلی ها با درزهای دوخته شده با طرح اشعه آفتاب تزئین شده اند. سرنشینان ‌Z4 می توانند در حالی که از رانندگی با سقف باز لذت می برند با استفاده از سیستم صوتی استریو Harman Kardon به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهند.
هنوز قیمت این خودرو اعلام نشده است. ولی پیش بینی می شود قیمت مدل 30i حدود 50 هزار دلار و مدل M40i حدود 60 هزار دلار باشد.

 

 

 

کابین بی ام و Z4 جدید

کابین بی ام و Z4 جدید

 

 

 

بی ام و Z4 جدید

بی ام و Z4 جدید

 

 

 

منبع: خودرو بانک