نسل هشتم تویوتا لند کروزر که در سال 2007 معرفی شد دو بار فیس لیفت شده و احتمالا اواخر دهه جاری تولید آن متوقف خواهد شد.

اکنون رسانه های ژاپنی گزارش کرده اند که مدل نسل نهم این خودرو در تابستان 2020 عرضه خواهد شد. این شاسی بلند بزرگ همچون لند کروزر کنونی از شاسی های ladder-frame بهره خواهد برد که البته طراحی جدیدی دارند. گمان می رود این خودرو دارای طول 4950 میلی متر، عرض 1980 میلی متر، ارتفاع 1920 میلی متر و فاصله بین دو محور 2850 میلی متر باشد.

قوانین آلایندگی سخت گیرانه تر، کوچک تر شدن شاسی بلندهای بنزینی و استفاده از برقی سازی را ضروری کرده و نسل بعدی لند کروزر نیز از این قاعده مستثنی نیست. گفته می شود نسل بعدی تویوتا لند کروزر فاقد گزینه موتور V8 خواهد بود. لازم به ذکر است که مدل کنونی این خودرو با چندین گزینه موتور V8 عرضه می شود.

تویوتا موتور می تواند نسل بعدیتویوتا لندکروزر را با موتورهای V6 توربوشارژ بنزینی و V6 بنزینی- برقی (هیبریدی) عرضه کند. لکسوس نیز در اقدامی مشابه، موتورهای V8 را از خط تولید نسل پنجم LS حذف کرده و تنها موتورهای V6 را برای آن ها ارائه می دهد.

نسل بعدی تویوتا لند کروزر می تواند از موتور V35A-FTS 3.5 لیتری تواین توربو V6 بنزینی بهره ببرد. این موتور در لکسوس LS جدید قدرت 422 اسب بخار و گشتاور 600 نیوتون متر تولید کرده و با گیربکس اتوماتیک 10 سرعته همراه می شود.

 

 

منبع: وب سایت خودرو