رنو کولئوس یکی از محصولات شاسی‌بلند رنو هست که توانسته در بازار جهانی خوب بدرخشد و فروش بالایی داشته باشد. البته دو مدل پرفروش رنو کپچر و رنو قاجار نیز از فروش بالایی برخوردارند ولی پرچم‌دار شاسی‌بلندهای رنو مدل کولئوس است. به همین دلیل رنو تصمیم گرفته برای بدست گرفتن هر چه بیشتر بازار شاسی بلند ها فیس‌لیفت جدید کولئوس را به جهانیان معرفی کند.

به تازگی تصاویر جاسوسی جدید از این شاسی‌بلند در دنیای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد تنها سپر جلو و عقب و کناره درب‌های جلو تغییرات اساسی پیدا خواهند کرد. برای مثال در جلوی خودرو طراحی توری مشبک، سپر و گرافیک چراغ‌های جلو تغییر پیدا می‌کنند.  به علاوه در عقب خودرو طراحی چراغ‌ها و سپر به روزرسانی ‌می‌شوند ولی جالب است بدانید مهندسان رنو برای اگزوزهای فیس‌لیفت جدید رنو کولئوس طراحی خاصی در نظر نگرفته‌اند.

همانطوریکه در خبرها آمده برادر کوچکتر کولئوس، رنو قاجار، صفحه نمایشی بزرگتری برای سیستم اطلاعات و سرگرمی بدست آورده؛ بنابراین می‌توان انتظار تغییرات در داخل کابین فیس‌لیفت کولئوس را داشت و همچنین به احتمال زیاد تجهیزات ایمنی جدید روی این خودرو نصب خواهد شد.

تا به امروز هنوز گزارش یا خبری رسمی درباره این خودروهای جدید منتشر نشده است ولی کارشناسان حدس می‌زنند فیس‌لیفت جدید رنو کولئوس مجهز به پیشرانه گازوئیلی توربوشارژ ۱.۳ لیتری طراحی شده توسط گروه خودروسازی دایملر باشد که مطابق آخرین قوانین محیط زیستی اروپا و جهان سوخت مصرف می‌کند و می‌سوزاند.

گروه خودروسازی فرانسوی رنو تا دو ماه دیگر نسخه جدید قاجار را در نمایشگاه بین‌المللی خودرو پاریس رونمایی می‌کند و احتمالاً سال آینده در نمایشگاه خودرو ژنو رنو کولئوس را به نمایش خواهد گذاشت. برای خبرهای بیشتر از این وسیله نقلیه و دیگر محصولات رنو همراه چرخان باشید.

 

منبع: چرخان