تویوتا یاریس WRC در نمایشگاه ماشین پاریس رونمایی شد

کمپانی تویوتا بعد از 17 سال غیبت از رالی قهرمانی جهان، با رونمایی از ماشین تویوتا یاریس WRC در نمایشگاه ماشین پاریس، بار دیگر وارد این عرصه شد؛ این در حالیست که کمپانی مایکروسافت، اسپانسر اصلی آن خواهد بود.

کمپانی تویوتا با راه اندازی ماشین تویوتا یاریس WRC رسما به رالی قهرمانی جهان بازگشت. کمپانی مایکروسافت، شریک تکنولوژی این تیم خواهد بود و با عنوان Toyota Gazoo Racing WRC در این رویداد رقابت می کند. آکیو تویودا، رئیس تولید و مدیر عامل شرکت، رونمایی از این ماشین را به عهده داشت و همراه با تامی ماکینن، برنده ی چهار دوره ی رالی قهرمانی جهان با میتسوبیشی، روی صحنه حضور پیدا کرد. آکیو تویودا در این باره توضیح داد: "از آخرین حضور ما در رالی قهرمانی جهان 17 سال می گذرد؛ می توان گفت که به خوبی استراحت کرده ایم، اما حالا بازگشته ایم."

کمپانی تویوتا امیدوار است که با رقابت دوباره در رالی قهرمانی جهان بتواند تجارب جدیدی را کسب کند و از آنها به عنوان بازخورد در پروژه های ماشین های جاده ای خود استفاده کند. همکاری تویوتا با مایکروسافت، مشتمل بر "توسعه ی پلت فرم آنالیز داده" و "سیستم اشتراک گذاری اطلاعات بر مبنای کلود" خواهد بود که به اعضای تیم اجازه می دهد تا با بهره وری بالاتری محتواهای مورد نظر را به اشتراک بگذارند. کمپانی های مایکروسافت و تویوتا همچنین در زمینه ی افزایش ارتباط با هوادارن نیز با هم همکاری می کنند. این دو کمپانی قبلا نیز در پروژه ی Toyota Connected با هم همکاری کرده اند؛ این پروژه ی توسعه ی محصول، حجم گسترده ای از تاریخ را جمع آوری و تحلیل می کند تا در زمینه ی بهبود محصولات و خدمات رسانی به مشتریان مورد استفاده قرار بگیرد؛ این پروژه همچنین برای پشتیبانی از سیستم هایی که تکنولوژی های خودران را مورد آزمایش قرار می دهد نیز کاربرد دارد.

پروژه ی یاریس WRC توسط شرکایی همچون میچلین، DGM موری و پاناسونیک پشتیبانی می شود. مسابقات رالی قهرمانی جهان 2017 از ژانویه سال بعد در مونته کارلو آغاز خواهد شد. یک تفاوت در قانون گذاری ها به این معناست که ماشین های 2017، از قدرت و آزادی آیرودینامیک بیشتری برخوردار خواهند بود؛ به بیان دیگر، باید امیدوار باشیم که هیجانات بیشتری را در این دوره شاهد باشیم.

منبع: تک بوک