بی ام دبلیو X2 مدل 2018 در نمایشگاه اتومبیل پاریس رخ نشان داد

نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 در حال برگزاری است و کمپانی های بزرگ خودروسازی زیادی در حال به رخ کشیدن محصولاتشان در این شوی بزرگ جهانی هستند، کمپانی بی ام دبلیو یکی از آنهاست که امسال با کانسپتبی ام دبلیو X2 مدل 2018 پای به این نمایشگاه گذاشته است. این خودرو یک پیش نمایش جسورانه از SUV است که برای فروش در دومین کوارتر زمانی سال 2018 برنامه ریزی شده است. گفته می شود که این مدل با قیمتی در حدود 30,000 پوند (با قیمت پوند امروز حدود 138,000,000 تومان) به دست مشتری خواهد رسید.

مدل بی ام و X2 در واقع نسل جدیدی از مدل قبلی X1 است که در کارخانه رگنسبورگ بی ام دبلیو در آلمان ساخته شد. این خودروی 5 در کمپانی BMW با کد F49 شناخته می شود. این ماشین، ششمین مدل اختصاصی SUV و دومین نسلی است که بر اساس پلتفرم UKL بی ام و ساخته شده است. کمپانی بی ام دبلیو ساخت این خودرو را بر اساس یک فرمول بسیار موفق در سال های اخیر آغاز کرد. کانسپت X2 بی ام دبلیو به عنوان جایگزینی برای مدل X1 معرفی شد، این درست همان کاریست که بی ام دبلیو با ساخت مدل کراس اوور X4 برای پویاتر کردن مدل X3 انجام داد و یا با معرفی مدل X6 عملکرد SUV سایز متوسط X5 را ارتقا داد.

کریم حبیب (Karim Habib) رئیس بخش طراحی کمپانی بی ام دبلیو درباره طراحی مدل X جدید می گوید: “ترکیب زبان طراحی بدنه یک ماشین سرعتی با یک ساختار قوی و تنومند از مدل ایکس، منجر به خلق این خودرو شده است.” در نگاه اول کانسپت ایکس 2 نسبتا شبیه به مدل X1 خواهد بود. این مدل جدید به سپری مجهز شده که با ساختاری از مجراهای ورودی بزرگی برای هوا کامل شده است. در بالای کانال اصلی ورودی هوا که بر روی سپر جلو تعبیه شده، جلو پنجره آن با طراحی منحصر بفرد بی ام دبلیو قرار گرفته و در بالای آن لوگوی بی ام دبلیو در رنگ آبی زیبایی به شدت خودنمایی می کند. نوع طراحی و زوایای به کار رفته در چراغ های جلو، چهره آن را کاملا تهاجمی کرده است. در قسمت عقب نیز یک اسپویلر به خوبی در بالای در عقب جلب توجه می کند. چراغ ها نیز بسیار خاص طراحی شده و در بالای سپر جای گرفته اند. ابعاد این خودرو نیز دقیقا بازتابی از مدل X1 است. 4439 میلیمتر طول، 1821 متر پهنا و ارتفاع 1598 متر از آن یک SUV تمام عیار ساخته است. این مدل پنج در بی ام دبلیو رقابت مستقیمی را با لندرور Evoque و آئودی Q4 خواهد داشت.

این خودرو با یک توربوشارژر 4 سیلندر بنزینی و یک موتور دیزلی قدرتنمایی خواهد کرد. عنوان شده که این مدل در فرم X2 xDrive20i نیز اراده خواهد شد که شامل یک موتور توربوشارژر 2.0 لیتری با 189 اسب بخار است. این خودرو به صف سه محصول تولیدی دیگر کمپانی بی ام دبلیو خواهد پیوست که موتور توربوشارژر دیزلی 2.0 لیتری قدرت می گیرند. مدل های X2 xdrive18d با 148 اسب بخار قدرت، X2 xDrive20d با 187 اسب بخار و X2 xDrive25d با 227 اسب بخار از دیگر نسخه های تولیدی این مدل جدید خواهند بود. همچنین برنامه ریزی شده تا مدل اسپرت M-Performance که یک نسخه تیونینگ شده از مدل X2 xDrive20i است با یک توربوشارژر 2.0 لیتری 4 سیلندری، محدوده قدرت آن را به 300 اسب بخار افزایش دهد.

انتخاب گیربکس نیز شامل گزینه های استاندارد شش سرعته دستی و یا شش سرعت اتوماتیک است که می تواند قدرت را به چرخ های عقب و یا به هر چهار چرخ آن منتقل کند.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: autocar