خودروی الکتریکی جدید مرسدس بنز در نمایشگاه اتومبیل پاریس

مرسدس بنز با به نمایش درآوردن خودروی الکتریکی جدید خود در نمایشگاه اتومبیل پاریس آینده را به نمایش درآورد.

نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 به آینده وسایل نقلیه الکتریکی تعلق دارد. در این شوی بزرگ جهانی کمپانی های بزرگی همچون فولکس واگن و مرسدس بنز تمرکز ویژه ای بر روی مدل های الکتریکی خود داشته اند. مرسدس بنز با رونمایی از SUV برقی خود، شروع بکار نسل جدیدی از پلتفرم های خود را به نمایش گذاشت. این خودروساز آلمانی قرار است با راه اندازی چهار مدل الکتریکی با نشان EQ تا سال 2020 بخشی از تعهدات خود را در زمینه کاهش آلاینده های زیست محیطی به انجام برساند. SUV الکتریکی جدید مرسدس بنز که در این نمایشگاه به روی صحنه رفت، یک خودروی هوشمند و پلتفرم مدولاری را به نمایش گذاشت که می تواند زیربنای نسل جدید نسخه های EQ را پایه ریزی کند.

کانسپت EQ مرسدس بنز دارای یک پیشرانه الکتریکی 300 کیلوواتی (402 اسب بخار) است که می تواند گشتاور 700 نیوتن متری را به چرخ ها منتقل کند. مرسدس بنز ادعا کرده که این وسیله نقلیه شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت خود را در کمتر از 5 ثانیه به دست خواهد آورد. این زمان برای یک خودروی SUV که به موتور الکتریکی نیز مجهز شده بسیار چشمگیر است. این ماشین به لطف باتری 70 کیلووات ساعتی لیتیوم – یونی توسعه یافته توسط کمپانی دایملر قادر است تا مسافتی در حدود 500 کیلومتر (311 مایل) را طی کند. این همان محدوده حرکتی است که تسلا برای مدل P100D خود ارائه داده است.

باتری این خودرو می تواند از طریق شارژ القایی و یا فناوری شارژ سریع نیروی خود را بازیابی کند. تاکنون هیچ صحبتی در مورد اینکه زمان شارژ شدن این خودرو چه اندازه خواهد بود، شنیده نشده است؛ اما مرسدس بنز امیدوار است که فناوری شارژ سریع بتواند به این موتور 300 کیلوواتی اجازه دهد تا در مدت زمان 5 دقیقه محدوده حرکتی خود را به 100 کیلومتر برساند. در کنار ویژگی های ترمز خودکار اضطراری و کنترل کروز، شما می توانید در این مدل به دنبال سیستم خودران نیز بگردید. جزئیات بیشتری درباره چگونگی عملکرد این سیستم ها هنوز وجود ندارد؛ اما مطمئنا در اینده ای نه چندان دور اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد آنها منتشر خواهد شد.

اگرچه هنوز دانش بشری درباره سیستم های خودران محدود است؛ اما به نظر می رسد که مدل اس یو وی EQ مرسدس بنز آینده روشنی از ماشین های برقی این کمپانی را ارائه کرده است. کانسپت الکتریکی جدید مرسدس بنز در بیرون از طراحی منحصر بفردی برخوردار شده و با باز کردن درب خودرو خواهید دید که نمای داخلی آن نیز به طرز زیبایی شکل گرفته است. راننده به یک نمایشگر 24 اینچی دسترسی دارد که در بالای فرمان سه پره آن و بر روی داشبورد نصب شده است. این نمایشگر سیستم سرگرمی مرسدس بنز را مدیریت خواهد کرد. بر روی فرمان و کنسول وسط کنترل های لمسی قرار گرفته که امکانات مختلفی را ارائه خواهند داد. مرسدس بنز می گوید که نسل EQ تا سال 2020 وارد بازار خودرو نخواهند شد و در حال حاضر به عنوان طرح های مفهومی خودنمایی خواهند کرد.

منبع: تک بوک