امروز می‌خواهیم یک موتورسیکلت کمیاب را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. این دوکاتی دزموسدیچی RR کم کارکرد یکی از تنها 1500 نسخه‌ی ساخته شده بود و هر یک در آن زمان قیمت قابل‌توجه 72 هزار دلاری داشته است.


گفته شده دزموسدیچی RR کپی واقعی بایک مسابقه‌ای دوکاتی در مسابقات موتو جی پی بوده و البته حروف RR مخفف کلمات رپلیکای مسابقه‌ای می‌باشد. این موتورسیکلت بین ماه‌های اکتبر 2007 تا دسامبر 2008 ساخته شده و البته قیمت بالای آن با گارانتی و سرویس سه سالانه، سیستم اگزوز مسابقه‌ای و همچنین برنامه‌های سفارشی سوخت و جرقه‌زنی توجیه می‌شود.


این نمونه‌ی ویژه که به فروش می‌رسد از گرافیک‌های تیم ورژن سود برده و شاهد نوارهای سفید در بخش جانبی آن هستیم. از جمله شاخصه‌های بصری این موتورسیکلت می‌توانیم به بدنه‌ای فیبر کربنی، ساب فریم از جنس فیبر کربن، سیستم تعلیق Ohlins، کلاچ بهتر، ترمزهای برمبو، رینگ‌های فورج کاری شده‌ی منیزیمی و… اشاره کرد.


بنا به گفته فروشنده، دوکاتی دزموسدیچی RR به مدت 10 سال در یک کلکسیون شخصی قرار داشته و تنها چند بار در رویدادهای شخصی و محلی حضور داشته است.


پیشرانه‌ی 4 سیلندر 989 سی‌سی موتورسیکلت مورد بحث قدرت 200 اسب بخاری و گشتاور 116 نیوتون متری داشته و با این مشخصات می‌تواند به سرعت 303 کیلومتر در ساعت دست یابد. بهترین موضوع اینکه کارکرد دزموسدیچی مورد بحث تنها 402 کیلومتر می‌باشد.


این موتورسیکلت در زمان خود تنها دوکاتی 4 سیلندر بوده اما امروزه شاهد تولید مدل پانیگیل V4 هم هستیم که حتی قوی‌تر بوده و موضوع مهم‌تر اینکه از سیستم‌های پیشرفته‌تر همچون کنترل کشش و کنترل لغزش سود می‌برد. البته پانیگیل ارزان‌تر هم بوده اما همانند دزموسدیچی RR سقف تولید محدودی ندارد. بالاترین پیشنهاد برای خرید این موتورسیکلت تا زمان نگارش خبر 55 هزار دلار بوده است.

 

 

منبع: پدال