نسل پنجم هیوندای اکسنت که با کد HC شناخته می شود در سال 2018 معرفی شد. این خودرو در بازار چین با نام ورنا و در روسیه با نام سولاریس شناخته می شود. هیوندای اکسنت HC با سه مدل SE (مدل پایه)، SEL (رده میانی) و Limited (گران ترین مدل) در بازار امریکا عرضه می شود. مدل هاچبک اکسنت در سال 2018 از بازار امریکا حذف شده است ولی همچنان در بازار مکزیک و کانادا تولید می شود. اکسنت 2018 با موتورهای 1.4 و 1.6 لیتری بنزینی و 1.4 و 1.6 لیتری دیزلی در بازارهای مختلف به فروش می رسد. تمام مدل های اکسنت در بازار امریکا و کانادا مجهز به موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر بنزینی هستند که قدرت آن از 138 اسب بخار در نسل قبلی به 130 اسب بخار کاهش یافته است و 161 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. مدل پایه SE به صورت استاندارد مجهز به گیربکس 6 دنده دستی است ولی گیربکس استاندارد مدل های SEL و Limited از نوع 6 دنده اتوماتیک است.
امکاناتی که برای اولین بار در اکسنت HC عرضه می شوند عبارتند از سیستم اخطار و پیشگیری از تصادف از جلو، سیستم سرگرمی با صفحه نمایش لمسی و اپلیکیشن های اندروید اتو و اپل کار پلی (بنابر سفارش)، سیستم ارتباطی Blue Link هیوندای، سیستم ورود بدون کلید همراه با استارت دکمه ای، رینگ های 17 اینچی از جنس آلیاژ آلومینیوم و صندلی های جلو مجهز به سیستم گرمکن.
خودروهایی مانند هوندا سیتی، ماروتی سیاز، فولکس واگن ونتو، اشکودا رپید، فیات لینیا، نیسان سانی و تویوتا یاریس از رقبای مستقیم هیوندای اکسنت هستند. اخیرا اکسنت جدید مدل 2019 با اندکی تغییرات ظاهری معرفی شده است. این خودرو 5 سال یا 96 هزار کیلومتر گارانتی سپر تا سپر و 10 سال یا 160 هزار کیلومتر گارانتی پیشرانه و سیستم انتقال قدرت دارد.
قیمت پایه هیوندای اکسنت 2019 با احتساب کرایه حمل 15.880 دلار است و به این ترتیب نه تنها ارزان ترین خودروی هیوندای است بلکه جزو ارزان ترین خودرو ها در کلاس خودش است.

 

منبع: خودرو بانک