ماشین آئودی RS3 LMS در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 رونمایی شد

آئودی RS3 LMS با ظاهر فریبنده و هیجان انگیز خود در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

کمپانی آئودی در هفته ی نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 از چندین خودرو رونمایی کرد، اما هیچکدام از آنها به اندازه ی مدل آئودی RS3 LMS خبرساز نبوده اند. نمایش کمپانی آئودی در این نمایشگاه با معرفی سواری کاملا جدید RS3 آغاز شد؛ همه ی بخش های غیر ضروری در این نسخه حذف شده و تمام تجهیزات مسابقه ای رده بالا به آن اضافه شده اند؛ نتیجه ی این عملکرد، یک ماشین مسابقه ای کاملا آماده و مقرون به صرفه است. لازم به ذکر است که بخش مقرون به صرفه بودن آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دپارتمان آئودی اسپرت که بخش طراحی و تولید های ماشین های اسپرت این کمپانی از جمله R8 LMS، R و ماشین های جاده ای RS را به عهده دارد، مدل آئودی RS3 LMS را برای سری مسابقه ای جدید TCR FIA طراحی کرده است. نسخه ی کلاب اسپرت آن تقریبا با قیمت 112000 دلار آمریکا به فروش می رسد و نسخه ی سیستم انتقال قدرت شش سرعته ی آن با قیمت 145000 دلار در دسترس قرار می گیرد. این قیمت برای ماشین کارخانه ای FIA پسند چندان بد نیست. سری های جدید مسابقه ای TCR از دیگر سری های FIA مثل Formula 1 و WEC پیروی می کنند.

با پرداخت این مبلغ می توانید صاحب یک ماشین با ظاهری فریبنده و جذاب شوید؛ رنگ پردازی قرمز و مشکی مخصوص کمپانی آئودی در ایجاد این ظاهر نقش بسزایی داشته است. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، ماشین آئودی RS3 LMS با نسخه ی سواری استاندارد آن فاصله ی زیادی دارد. لزوم وجود باله ی بزرگ عقبی، همچون اسپلیتر موجود در سپر جلویی ماشین، به خوبی احساس می شود. اگزوز های دوگانه ای که در مدل جاده ای جدید آن دیده می شد، در نسخه ی آئودی RS3 LMS حذف شده اند و ظاهر آن را برای افراد جوان، جذاب تر کرده است. در قسمت داخلی نیز همه چیز از جنس فلز و پلاستیک بوده و هرگونه نشانه از ماشین های شهری در آن حذف شده است.

در مدل آئودی RS3 LMS به جای موتور درون خطی 5 سیلندر توربوشارژ 2.5 لیتری جدید از موتور 4 سیلندر توربوشارژ فولکس واگن با حجم 2 لیتر استفاده شده است. با این تنظیمات جدید، قدرت اسب بخار آئودی RS3 LMS به 330 رسیده است. به ادعای کمپانی آئودی، این ماشین می تواند سرعت صفر تا صد را در عرض 4.5 ثانیه به دست آورد. کمپانی آئودی اعلام کرد که روند تحویل آن به مشتریان از ماه دسامبر آغاز خواهد شد؛ بنابراین از اوایل سال 2017 باید منتظر این دستگاه باشیم.

نویسنده: زهرا جانعلیزاده

منبع: autoblog