با سفر به آسیا خودروهایی در جاده‌ها خواهید دید که شما را شگفت‌زده می‌کند. برخلاف ایالات متحده آمریکا که اغلب افراد به خودروهای بزرگ، کامیون ، وانتپیکاپ و شاسی بلند برای رانندگی در خیابان علاقه دارند، مردم این نقطه از زمین رویکرد و سلیقه بسیار متفاوتی از خود نشان می‌دهند. همین سلیقه‌های متفاوت، باعث تولیدخودرو مفهومی بسیار جالبی شده است.

Roewe I-Unit concept / خودروی مفهومی رووی آی-یونیت

این خودروی مفهومی با نام رووی آی-یونیت (Roewe I-Unit)، توسط شرکت شوگر چاو (Sugar Chow) طراحی شده است؛ وسیله نقلیه‌ای جوان‌پسند و آینده‌محور که به معنی واقعی کلمه، ۲ خودرو در یک محصول است.

Roewe I-Unit concept / خودروی مفهومی رووی آی-یونیت

شوگر چاو، روند طراحی خودروی مفهومی رووی آی-یونیت ۲۰۲۵ را با نگاهی به خودروی برقی اسمارت فورتو (Smart ForTwo) آغاز کرد. به این صورت که ابتدا آن را در محور طولی تقسیم کرده و دو پاد (قسمت جداگانه) ایجاد می‌شود. می‌توان این دو قسمت را به صورت انفرادی و مجزا استفاده کرد، یا این‌که آن‌ها را ادغام کرده و به عنوان یک وسیله نقلیه راند. هر پاد (Pod) شامل یک چرخ جلوی بزرگ و دو چرخ کوچک است که در قسمت زیرین عقب بدنه پنهان شده‌اند. 

Roewe I-Unit concept / خودروی مفهومی رووی آی-یونیت

برای راحتی سرنشینان در ورود و خروج به خودروی مفهومی رووی آی‌-یونیت، به طور خاص در ندارند و به طور کامل مستقل هستند؛ به این معنی که مسافران می‌توانند به سادگی در داخل حرکت کرده و در داخل صندلی‌ها استراحت کنند. همچنین در فضای داخلی صفحه نمایش هولوگرافیک بزرگی قرار دارد که در امتداد داشبورد کشیده می‌شود و مسافران را در طول سفر، سرگرم می‌کند.

Roewe I-Unit concept / خودروی مفهومی رووی آی-یونیت

شوگر چاو هنوز هیچ اشاره‌ای به نوع سیستم محرکه خودروی مفهومی رووی آی-یونیت نکرده است، اما چنین محصولاتی به طور اجتناب‌ناپذیر مستعد بهره‌گیری از باتری و موتور الکتریکی هستند. در آینده به احتمال زیاد شاهد خودروی برقی رووی آی-یونیت با موتور الکتریکی کوچک در جلو و پکیج باتری در کف خودرو باشیم.

سبک طراحی جمع‌وجور خودرو الکتریکی و مفهومی رووی آی-یونیت بسیار جذاب است و دقیقا چیزی است که ساکنان نیم‌کره غربی دوست دارند در خیابان‌های تنگ شهری آینده ببینند. 

منبع: زومیت