کانسپت الکتریکی G4 از کمپانی GLM رقیب تسلا مدل اس خواهد بود

شرکت استارتاپ GLM در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 از رقیب تسلا مدل اس، تحت عنوان کانسپت الکتریکی G4 رونمایی کرد. نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 با نمایش خودروهای درخشان و پر قدرت برندهای بزرگ، هیجان فوق العاده ای را برای هواداران صنعت خودروسازی به وجود آورده است؛ علاوه بر این، فرصتی را برای نمایش خودروهای اعجاب انگیز از شرکت های گمنام فراهم کرد که از جمله ی آنها می توان به کانسپتالکتریکی G4 از کمپانی Green Lord Motors اشاره کرد.

استارتاپ خودروساز GLM توسط یکی از مدیران سابق سونی، Nobuyuki Idei، تاسیس شده است؛ هواداران این شرکت از آن به عنوان "تسلای ژاپنی" یاد می کنند. این استارتاپ تصمیم گرفت در نمایشکاه اتومبیل پاریس 2016، ارزش و قدرت خود را به نمایش بگذارد. به نظر می رسد که کانسپت الکتریکی G4 رقیب قابل توجهی برای کمپانی آمریکایی تسلا به شمار می رود. کانسپت الکتریکی G4 حقیقتا اعجاب انگیز است؛ این ماشین شبیه به ماشین های اسپرت طراحی شده، الکتریکی است و چهار سرنشین را در خود جای می دهد.

طراحی ابر ماشین آن از خودروساز هلندی یعنی Savage Rivale تاثیر گرفته است؛ این تاثیر پذیری در طراحی مفهومی و هنری آن نیز نقش داشته است. احتمالا، هواداران قدیمی و نکته بین ماشین، متوجه می شوند که این ماشین تا حد زیادی از طراحی Savage Rivale Roadyacht GTS بهره برده است. به بیان دیگر، تنها تفاوت ظاهری قابل توجه در این دو ماشین، در عقبی Roadyacht GTS است که خود به خود تا می شود. با تمام این اوصاف، بخش قدرت این دو ماشین کاملا از هم متمایز است.

شرکت GLM، کانسپت الکتریکی G4 خود را با موتورهای الکتریکی مجهز کرده که یکی از آنها در قسمت جلو و دیگری در قسمت عقب تعبیه شده اند. این دو موتور، قدرت اسب بخار 540 hp و گشتاور 737 را به وجود آورده اند. کانسپت الکتریکی G4 می تواند سرعت صفر تا 100 را در عرض 3.7 ثانیه به دست آورد و ماکسیسم سرعت آن به 155 مایل در ساعت معادل 249.4 کیلومتر در ساعت می رسد. علاوه بر این، محدوده ی مسافتی این کانسپت، 248 مایل (399 کیلومتر) برآورد شده است. این محدوده ی مسافتی به خوبی می تواند با رنج 250 مایلی تسلا مدل اس رقابت کند.

طراحی خارجی کانسپت الکتریکی G4 از شمایل اسپورت بهره برده که ظاهر آن را همانند ماشین های فراری، فریبنده و جذاب می کند. ابر ماشین الکتریکی G4 GLM به خوبی با معیارهای مصرف کنندگان سازگار است؛ اما به خاطر داشته باشید که فاصله ی بین نهایی شدن محصول و نمونه ی اولیه ی آن بسیار زیاد است. یک عنصر سازگار در هر استارتاپ، داشتن شریک های مناسب است؛ این شرکا باید از دانش کافی در این زمینه برخوردار باشند. GLM به خوبی از عهده ی این مهم برآمده است؛ اما هنوز هم برای تولید این ماشین در حجم گسترده به پشتیبانی مالی نیاز دارد.

یکی از چالش های استارتاپ GLM این است که بتواند امنیت لازم برای سرمایه گذاری در زمینه ی ساخت و تولید رقیب تسلا را فراهم کند. اینطور که به نظر می رسد، تولید کننده ی این ماشین، روند ساخت را در ژاپن آغاز کرده است. کانسپت الکتریک G4 برای اولین بار در بازار ژاپن عرضه خواهد شد. هنگ کنگ و سنگاپور، مقصدهای بعدی این ماشین هستند. از عرضه ی آن در بازارهای جهانی اطلاعاتی در دست نیست. 

متخصصان برآورد کرده اند که این ماشین در ایالات متحده با قیمت 224400 دلار به فروش خواهد رسید.

نویسنده: زهرا جانعلیزاده

منبع: techtimes