بیت کوین (Bitcoin) یا پول دیجیتال در حال پذیرش عمومی توسط مردم است و افراد به تدریج ترجیح می‌دهند که از آن برای خریدهای روزانه استفاده کنند. این ارز رمزنگاری شده (Cryptocurrency) در سال گذشته با رسیدن به ارزش حدود ۲۰،۰۰۰ دلار به ازای هر بیت کوین، به اوج خود رسید. در حال حاضر استفاده از بیت کوین برای انواع کالاها و خدمات قابل استفاده است و در فضای مجازی از آن به عنوان ابزاری مناسب برای نقل‌وانتقال بهره می‌برند.

به تازگی نمایندگی پست اوک موتورز (post Oak Motors) در هیوستون امریکا، پرداخت بیت کوین برای خرید انواع مدل‌های جدیدی رولزرویس (Rolls-Royce) را قبول می‌کند. اگرچه این اولین نمایندگی برای پذیرش خرید با بیت کوین نیست، اما شاید بتوان آن را اولین نمایندگی فروش رولزرویس در ازاری پول رمزنگاری‌شده در جهان قلمداد کرد. 

Rolls-Royce / رولزرویس

تیلمن فرتیتا، مالک پست اوک موتورز به خبرنگار TheStreet گفت:

افزایش ارزش بیت کوین، موجب شد تا من به این ارز رمزنگاری شده علاقه پیدا کنم. به عنوان یک فروشنده برتر خودروهای لوکس، من همیشه می‌خواهم بهترین تجربه خرید را به مشتریان خود ارائه دهم و این همکاری به هر کسی در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا خودروهای رولزرویس ما را سریع‌تر و آسان‌تر بخرند.

در حال حاضر، نرخ برابری هر سکه بیت کوین به مبلغ ۶،۴۲۹ دلار رسیده است؛ به این معنی که خریداران یک رولز رویز با قیمت متوسط ۳۵۰،۰۰۰ دلار، به ۵۵ بیت کوین (با نرخ ارز فعلی) نیاز دارند. البته این میزان ممکن است نوسان داشته باشد، زیرا ارزش بیت کوین که در سال گذشته به اوج خود رسیده بود، حالا به طور مداوم سقوط می‌کند. در حالی که ارزش بیت کوین در زمانی کمتر از دو ماه به نصف کاهش یافت، هنوز هم با نرخ کنونی حدود ۶۰۰۰ دلار در سطح ارزشی بالایی قرار دارد. یکی از شرکت‌های فعال در زمینه بیت کوین، بیت‌پی (BitPay) است که در معاملات خود از ارز رمزنگاری شده و بیت کوین استفاده می‌کند.

rolls roys ghost

سانی سینگ، مدیر اجرایی بیت‌پی به TheStreet گفت:

ما متوجه شده‌ایم که مردم ترجیح می‌دهند با بیت کوین خرید بیشتری داشته باشند، زیرا این روش ساده‌ای برای پرداخت است. این ارز رمزنگاری شده به سرعت در حال افزایش محبوبیت خود در بازار برای خرید خودروهای لوکس است. پست اوک موتورز شهرت خوبی در زمینه فروش محصولات لوکس دارد و همواره از بهترین خودروها استفاده می‌کند؛ ما هیجان‌زده هستیم تا با تیلمن برای فروش محصولات از طریق بیت کوین همکاری کنیم.

 

از زمانی که ارز رمزنگاری شده یا کریپتوکارنسی عرضه شد، مردم از آن برای خرید و فروش طیف وسیعی از محصولات استفاده کرده‌اند. سال گذشته و در حین افزایش چشم‌گیر ارزش بیت کوین، فردی قصد داشت که خودروی سوپراسپرت مک‌لارن 720S خود را با قیمت ۲۵ بیت کوین به فروش برساند؛ ارزش ۲۵ بیت کوین، در آن زمان تقریبا به ۴۲۰،۰۰۰ دلار رسید. یکی از نمایندگی‌های فروش خودرو در کالیفرنیا، اوایل سال جاری از بیت کوین برای خرید و فروش بوگاتی شیرون و پاگانی هوایرا استفاده کرد. 

Bitcoin

افرادی که به ارز رمزنگاری شده و بیت کوین دسترسی دارند و قصد خرید خودروی جدید دارند، حالا می‌توانند رولزرویس را انتخاب کنند. هفته گذشته ارزش بیت کوین از ۷,۳۶۰ دلار به ۶,۴۲۹ دلار کاهش یافت و به نظر می‌رسد که فرصت خرید اندک باشد؛ زیرا ممکن است بیت کوین هر لحظه با سقوط ارزش مواجه شود.
 

منبع: زومیت