مديرعامل شركت زامياد (Zamyad) از توليد و عرضه یک مدل خودروی شاسی بلند ۷ نفره خاص، به عنوان اولين مدل سواری در تاريخ فعاليت اين خودروساز خبر داد. محمد زارع پور اشكذری در گفت‌وگویی ضمن اعلام خبر افزود:

اين خودرو بر مبنای محصول يكی از خودروسازان خوش‌نام چين تا آخر امسال در مجموعه زامیاد، بومی‌سازی و به بازار ایران عرضه می‌شود.

saipa zamyad suv / شاسی‌بلند زامیاد سایپا

مديرعامل زامياد، هدف اصلی توليد اين شاسی‌بلند را عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای و نيز اقتصاد مقاومتی دانست و تاكيد كرد:

در پروژه تولید خودروی شاسی‌بلند زامياد، الزام رعایت استانداردهای خاصی وجود دارد که تنها در تعداد معدودی از خودروسازان جهانی اعمال می‌شود كه یکی از شاخصه‌های اصلی آن، ايمنی فوق‌العاده است.

محمد زارع پور اشكذری در اين باره افزود:

در محصول جدید، ایمنی مهم‌ترین اولویت ما است و به همين علت با توجه به نیاز توليد خودرویی با کابین فوق مستحکم که بتواند در تصادفات شدید رانندگی و واژگونی، جان سرنشینان را حفظ کند، شرکت زامیاد تصمیم گرفت تا خودروی سواری شاسی‌بلند (SUV) با کابین فوق ایمن طراحی ، تولید و در اختیار خانواده‌های ایرانی قرار دهد.

محمد زارع پور اشکذری / زامیاد

زارع پور اشكذری با اشاره به اين‌كه شركت زامياد به فناوری منحصربفردی در تولید کابین‌های ایمن و مستحکم دست یافته است، خاطرنشان كرد:

این خودرو به سفارش زامیاد از یک پیشرانه قدرتمند و کم مصرف مجهز به توربوشارژر بهره ‌خواهد برد. ضمن اين‌كه رفاه سرنشینان و امکانات جانبی این خودرو در کنارقیمت مناسب، به افزایش مزایای رقابتی این محصول کمک می‌کند.

مديرعامل شركت زامياد با بيان اين‌كه شاسی‌بلند جديد اين شركت، کپی محصولات خودروساز چینی نیست، تاكيد كرد:

اين خودروی شاسی‌بلند، مطابق با نیازهای مخاطبان در کشور عرضه می‌شود. بدين منظور، قطعات سامانه‌های خودرو به سفارش زامیاد از برندهای معتبر جهانی انتخاب شده و طراحی مجدد در خودرو صورت پذیرفته و کابین این محصول بهينه شده توسط متخصصین داخلی با استحکام بسیار بالاتر از نُرم‌های متداول جهانی و خودرو پایه چینی، طراحی و تولید شده است. ضمن اين‌كه نام این محصول که در یک همکاری مشترک داخلی و بین‌المللی تولید می‌شود، ایرانی خواهد بود.

محمد زارع پور اشکذری توليد اين خودروی شاسی‌بلند را آغاز فصل جدیدی در دوران فعالیت شركت خودروسازی زامياد عنوان كرد و افزود:

قصد داريم با ورود این محصول جديد به بازار خودروهای شاسی‌بلند کشور، سطح انتظار مشتریان ایرانی را با تجربه متفاوت این خودرو تغییر دهيم.

جهرودی مدیرعامل سایپا

مدیرعامل شركت زامیاد در ادامه، ضمن قدردانی از حمایت‌های موثر دكتر محمد شريعتمداری وزير صنعت، معدن و تجارت و مهندس جهرودی، مدیرعامل گروه خودروسازیسایپا در به بار نشستن این پروژه، درباره اهداف ورود اين شركت (به عنوان يكی از توليدكنندگان قديمی محصولات تجاری و كار) به عرصه توليد خودروهای سواری توضيح داد:

زامیاد با بهره‌مندی از توان مهندسان و متخصصان داخلی توانسته است در سال‌های متمادی، نقشی اساسی در حوزه تولید خودرو این مرز و بوم ایفا کند. در حال حاضر به منظور توسعه فعالیت‌های خود و با بهره‌گیری از دانشی که طی چند دهه تولید خودرو در این مجموعه ایجاد شده است، نسبت به تنوع بخشی به سبد محصولات با ارزش افزوده بالاتر اقدام کرده‌ایم و تصمیم به توسعه و تولید یک محصول جدید با قابلیت تولید روی خطوط موجود شرکت، بدون نیاز به سرمایه‌گذاری مجدد گرفته‌ایم.

محمد زارع پور اشکذری / زامیاد سایپا

زارع پور اشكذری در مورد زمان توليد و فروش خودروی شاسی‌بلند زامياد گفت:

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، اولين مرحله پیش فروش شاسی‌بلند جديد زامياد پاییز سال جاری آغاز می‌شود و اولین سری آن اواخر امسال تحویل مشتریان خواهد شد.

شرکت زامیاد که از زیرمجموعه‌های قدیمی گروه سایپا به شمار می رود، بیش از نیم قرن قدمت در تولید خودرهای تجاری دارد و فعالیت خود را از سال ۱۳۴۲ با تولید کامیون‌های ولوو سری N آغاز کرده است. این شرکت با تولید بیش از يك میلیون دستگاه انواع خودروهای تجاری، نقش کلیدی در توسعه حمل و نقل بار شهری و بین شهری ایفا کرده است.

منبع: زومیت