طبق گفته‌های مدیر ارشد بخش طراحی‌های خارجی شرکت نیسان ، این شرکت ژاپنی در حال ساخت جانشین جدید ۳۷۰Z است.

نسل حال حاضر سری Z نیسان که یک خودروی کوپه دو سرنشین و دیفرانسیل عقب بوده چیزی حدود یک دهه است که با قیمت بالا و البته طراحی جذاب خود، در حال رقابت با رقیبان سرسخت خود است. اما اکنون، آلفونسو آلبایسا، مدیر ارشد طراحی‌های خارجی نیسان، شخص بااستعدادی که پشت طراحی خودروهایی مانند اینفینیتی پروتوتایپ ۹ و طرح مفهومی عالی و مجلل اینفینیتی Q، قرار دارد، کار کردن شرکت نیسان روی خودروی جدید سری Z را تائید کرده است.

 

ازآنجایی‌که شرکت ژاپنی، کار سخت و پیچیده‌ای را به‌منظور ساخت نسل جدید این خودرو جذاب پیش روی خود دارد، انتظار می‌رود که نمایشگاه خودرویی بین‌المللی توکیو که در اکتبر ۲۰۱۹ (بیش از یک سال دیگر) برگزار خواهد شد، بهترین مکان برای رونمایی از خودرویی باشد که نیاکان آن چیزی حدود نیم‌قرن است که از طرف این شرکت خلاق ژاپنی در دست تولید هستند.

 

این تمام اطلاعاتی است که آلفونسو آلبایسا در اختیار رسانه‌ها گذاشته است. چیزی که دراین‌بین قطعی است، کار کردن حتمی نیسان برای تولید نسل جدید سری Z خود بوده که قرار است طبق شایعات، با شرکت مرسدس بنز نیز در این پروژه همکاری داشته باشد. این برنامه همکاری، شامل قرض گرفتن یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری از مرسدس بنز و یا یک موتور ۳ لیتری V6 از اینفینیتی (برند لوکس زیرمجموعه نیسان) است.

 

انتظار می‌رود که محدوده قدرتی این ژاپنی تازه‌وارد نیز در حدود ۴۰۰ اسب بخار بوده و بعد از تولید نمونه‌های اولیه، تولید نمونه‌های هیبرید این ابر خودروی جذاب نیز توسط نیسان کلید بخورد.

 

 

منبع: چرخان