داغ ترین ماشین ها در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016

نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 در اولین روز ماه اکتبر به اتمام رسید؛ با این وجود، نمایش داغ ترین ماشین ها در این نمایشگاه هنوز هم سر تیتر بسیاری از خبرگزاری هاست. نمایشگاه اتومبیل پاریس، فرصتی را برای خودروسازان خلاق در سراسر جهان فراهم می کند تا آخرین نوآوری های خود را به نمایش بگذارند. عدم حضور خودروسازان بزرگی همچون فورد، ولوو، استون مارتین و رولز رویس در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 احساس می شد؛ با اینحال، هیچ کمبودی از لحاظ نمایش داغ ترین ماشین ها در آن وجود نداشت.

در این متن با 5 مدل از داغ ترین ماشین های به اجرا گذاشته شده در نمایشگاه ماشین پاریس 2016 آشنا خواهید شد. برخی از آنها هنوز در مرحله ی کانسپت هستند و برخی دیگر برای ورود به جاده ها آماده می شوند. با تمام این اوصاف، این وسایل نقلیه ی حیرت انگیز می توانند هواداران پروپا قرص ماشین را هیجان زده کنند.

فراری لافراری آپرتا

فراری لافراری آپرتا

دنباله ی فروزان این ماشین به عنوان یکی از داغ ترین ماشین های هفته ی پاریس هنوز هم باقی مانده است. حداکثر سرعت ماشین فراری لافراری آپرتا به 217 مایل در ساعت (349 کیلومتر بر ساعت) می رسد، این در حالیست که نهایت گشتاور آن 663 پوند فیت (890 نیوتن متر) خواهد بود. قدرت 949 اسب بخار آن توسط یک موتور الکتریکی و موتور تنومند 12 سیلندری با حجم 6.3 لیتر تامین می شود. قدرت آتشین فراری لافراری آپرتا شرایطی را فراهم می کند تا ماشین بتواند سرعت صفر تا 100 کیلومتر را در عرض 3 ثانیه به دست آورد.

لازم به ذکر است که تنها 209 نسخه از این کانورتیبل ساخته شده و تا به حال 200 نسخه از این جواهر 2 میلیون دلاری به فروش رسیده است. این در حالیست که رونمایی عمومی از فراری لافراری آپرتا هنوز انجام نشده بود. به گفته ی کمپانی فراری، 9 نسخه ی دیگر در کمپانی نگه داشته می شوند تا در رویداد هفتادمین سالگرد این خودروساز افسانه ای مورد استفاده قرار بگیرند.

رنو ترزور

رنو ترزور

کمپانی خودروساز فرانسوی رنو از ماشین دو نفره ی فوق العاده شیک Trezor رونمایی کرد. این ماشین با عناوینی همچون "گرم، ساده و نفسانی" توصیف می شود. تخصص رنو در طراحی وسایل نقلیه ی الکتریکی، در ترکیب سرعت و قدرت این شاهکار، به کار رفته است.

نکته ی جالب توجه دیگر درباره ی رنو ترزور، سه مود یا حالت رانندگی این ماشین است؛ خنثی، اسپرت و خودران با هدف ارائه عملکرد همه جانبه طراحی شده اند. رنو ترزور از یک موتور الکتریکی برخوردار شده که قدرت اسب بخار آن به 350 اسب بخار و گشتاور آن به 280 پوند فوت (380 نیوتن متر) می رسد. این کانسپت سرعت صفر تا 100 را در عرض 4 ثانیه به دست می آورد.

ویژن مرسدس میباخ 6

ویژن مرسدس میباخ 6

کوپه ی لوکس مرسدس بنز که با نام ویژن مرسدس میباخ 6 معرفی شده، تجسم بهره وری آیرودینامیک است و این امر به ویژه با خط های پایین سقف و قسمت جلویی کشیده ی آن به وجود آمده است. درب های ماشین همانند بال باز می شوند. بدنه ی ظریف، صاف و آیرودینامیکی این کوپه، آن را به یک وسیله ی فوق العاده برای به آتش کشیدن جاده ها تا سرعت 155 مایل بر ساعت (249 کیلومتر بر ساعت) تبدیل می کند.

پیش بینی شده بود که ماشین ویژن مرسدس میباخ 6 از موتور 12 سیلندری تویین توربو با حجم 6.0 لیتر برخوردا شود که قدرت اسب بخار آن به 523 اسب بخار می رسید؛ اما کانسپتی که در نمایشگاه ماشین پاریس 2016 رونمایی شد، با چهار موتور الکتریکی همراه شده که 738 اسب بخار قدرت دارد. کانسپت ویژن مرسدس میباخ 6 نیز همانند رنو ترزور می تواند سرعت صفر تا صد را در عرض 4 ثانیه به دست آورد.

لازم به ذکر است که شیشه ی جلویی این غول آیرودینامیکی کلاسیک، نمای شبیه به ماشین های آینده را به ماشین بخشیده است؛ چرا که اطلاعات مورد نیاز راننده روی نمایشگر آن به نمایش گذاشته می شود.

بی ام دبلیو X2

بی ام دبلیو X2

کانسپت بی ام دبلیو X2 که در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 رونمایی شده، ظاهر تاثیر گذاری از سری X بی ام دبلیو را به نمایش گذاشت. این کانسپت می تواند فعالیت های اسپرت ایده آل را در فاکتور های فرم کوپه ارائه دهد. با در نظر داشتن مدل موفق بی ام دبلیو X1، باید گفت که بی ام دبلیو X2 نیز از همان قابلیت های قدرتی و عضلانی نسخه ی قبل برخوردار شده است. قدرت این کانسپت، 228 اسب بخار برآورد شده و ماکسیمم سرعت آن به 129 مایل بر ساعت (207 کیلومتر بر ساعت) می رسد. کانسپت بی ام دبلیو X2 می تواند سرعت صفر تا 100 را در عرض 6.4 ثانیه به دست آورد.

انتظار می رود که این کانسپت در سال 2017 به عرضه ی عمومی برسد.

پورشه پانامرا 4 E-Hybrid

پورشه پانامرا 4 E-Hybrid

کمپانی پورشه در توصیف ماشین های هیبریدی خود می گوید: "واژه ی هیبرید در کمپانی پورشه، نه تنها با خودروسازی پایدار، بلکه با عملکرد پایدار نیز مترادف است."

پورشه پانامرا 2018 از موتور 6 سیلندری تویین توربو با حجم 2.9 لیتر برخوردار شده که قدرت آن به 462 اسب بخار و گشتاور آن به 516 پوند فیت (670 نیوتن متر) می رسد؛ این در حالیست که موتور الکتریکی آن می تواند قدرت 136 اسب بخار و گشتاور 295 پوند فوت (400 نیوتن متر) را ارائه دهد. این ماشین اسپرت شیک، سرعت صفر تا صد را در عرض 4.4 ثانیه به دست می آورد و نهایت سرعت آن به 172 مایل بر ساعت (276.8 کیلومتر بر ساعت) می رسد. این ماشین، عملکرد فوق العاده را با مصرف سوخت کم ترکیب کرده است.

نویسنده: زهرا جانعلیزاده

منبع: techtimes