سومین محصول خانواده‌ی مرسدس AMG پس از کوپه های SLS AMG و AMG GT، سدان AMG GT است که چند ماه پیش رونمایی شد. پس از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز پیش‌تولید، امروز مقامات خودروساز اشتوتگارت، آغاز به‌کار خط تولید این سدانلوکس و گران‌قیمت را تأیید کردند.

Mercedes-Benz AMG GT Sedan

سال ۲۰۱۴ بود که اولین اقدامات برای تولید سدان جدید در خانواده‌ی مرسدس AMG انجام شد؛ در آن زمان هیئت مدیره برای تغییر خط تولید، اضافه کردن بخش مخصوص مونتاژ این مدل و اختصاص سرمایه‌ای حدود یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار تا سال ۲۰۲۰ موافقت کردند. در ادامه با سرمایه‌گذاری بیشتر (حدود ۷۰۲ میلیون دلار) در خط تولید شهر زیندلفینگن آلمان مرسدس بنز هم موافقت شد تا مدل‌هایی از E کلاس، CLS کلاس، S کلاس در کنار میباخ و سری AMG GT تولید و مونتاژ شوند. بخش قابل توجهی از این سرمایه‌گذاری میلیاد دلاری در بخش تحقیق و توسعه‌ی مرسدس، متوجه مدل‌های آینده و فناوری خودروهای الکتریکی است.

به‌طور مشخص، برند EQ که چند روز پیش، اولین محصول تولیدی خود را رونمایی کرد، از سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری مرسدس در  زیندلفینگن استفاده خواهد کرد. در حال حاضر، این کارخانه بر تولید بی‌نقص مرسدس AMG GT سدان متمرکز شده است تا جای خالی CLS63 را پر می‌کند. سدان AMG GT در تیپ GT63 S با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو شارژ ، ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد تا یکی از قدرتمندترین محصولات فعلی مرسدس‌ بنز باشد.


Mercedes-Benz AMG GT Sedan

 بر اساس گفته‌های مقامات مرسدس‌بنز،‌ مدل مفهومی AMG GT به زودی با قوای فنی هیبرید و قدرت بیش از ۸۰۰ اسب بخار به‌تولید خواهد رسید؛ بنابراین GT63 S در آینده‌ای نزدیک از لحاظ قدرت پیشرانه، جزو محصولات معمول این گروه پرافتخار آلمانی محسوب خواهد شد.

نسخه‌ی Edition 1 مرسدس AMG GT63S سدان با قیمت پایه‌ی ۱۶۷ هزار و ۱۶ یورو (حدود ۱۹۵ هزار دلار) ماه آینده، در آلمان عرضه خواهد شد. سدان AMG GT اوایل سال ۲۰۱۹ به آمریکا می‌رسد.

منبع: زومیت