هزینه های خودرو، قابل اطمینان بودن و قیمت مواردی هستند که خریداران خودرو به آنها توجه زیادی میکنند. دست کم بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام گرفته است.
اخیرا تحقیقاتی از سوی شرکت خودروسازی کره ای ،هیوندایی ، انجام شده که در طی آن 2000 خریدار بریتانیایی مورد نظر سنجی قرار گرفتند و نتایج بدست آمده نشان داد علاوه بر موارد ذکر شده بالا نوع سوخت خودرو، مالیات جاده ای و شرکت تولید کننده نیز برای این خریداران بریتانیایی مهم میباشند.
همچنین بر اساس پاسخ های داده شده اقتصادی بودن خودرو، هندلینگ و ایمنی به اندازه راحتی خودرو و پاک بودن آن مهم تلقی میشوند.
این تحقیقات نشان داد که رانندگان بریتانیایی عموما پس از 5 سال و 8 ماه استفاده از یک خودرو به فکر خرید خودرو جدیدتر می افتند و قبل از انتخاب قطعی گزینه مناسب برای خرید، تنها 3 خودرو دیگر را مورد برسی و تست قرار میدهند.از میان هر 10 خریدار 6 نفر از آنها برای خرید خودرو فرد دیگری را همراه خودشان میبرند و یک چهارم از این افراد پدرشان را با خود همراه میکنند. همچنین در میان این افراد 39 درصد پس از خرید خودرو از خرید خود پشیمان میشوند.
از دیگر فاکتور های بیان شده برای خرید خودرو میتوان به مدت وارانتی، فضای صندوق عقب، نوع چرخ ها، سایز خودرو، کیفیت سیستم صوتی و رنگ داخلی و بیرونی خودرو اشاره کرد.
شرکت هیوندایی نظر سنجی فوق را برای عرضه خودرو شاسی بلند و برقی Kona برگزار کرد. خودرویی که امکان رانندگی تا حدود مسافت 482 کیلومتر را برای خریداران تنها با یک بار شارژ فراهم میکند.
خودرو Kona میتواند سرعت 0 تا 100 را در مدت 7.6 ثانیه طی کند و سقف سرعتی معادل 167 کیلومتر بر ساعت دارد.

Hyundai Kona

Hyundai Kona

بر اساس آخرین تحقیقات میزان فروش خودروهای تمام برقی و هیبریدی امسال با حدود 25 درصد افزایش همراه بوده و در طی هر 9 دقیقه در بریتانیا یک مدل خودرو جدید ثبت میشود.
یکی از افراد هیوندایی در رابطه با این تحقیقات گفت «انجام این تحقیقات به ما نشان داد که در واقع چه مسائلی مهم هستند و هرچند سلیقه افراد متفاوت میباشد اما این تحقیقات توانست مقدار قابل توجهی اطلاعات مفید در اختیار ما قرار دهد.»

در نهایت شاهد لیست 25 موردی هستیم که برای خرید خودرو از اهمیت بالایی برخوردار هستند :
1- قیمت
2- اطمینان از خودرو
3- نوع سوخت
4- شرکت سازنده
5- مصرف اقتصادی خودرو
6- مدل خودرو
7- هزینه های مالکیت
8- تعداد در ها
9- راحتی
10- مناسب بودن اندازه خودرو بر اساس نیاز ها
11- سایز موتور خودرو
12- مالیات جاده ای
13- دستی یا اتوماتیک بودن دنده
14- تعداد صندلی ها
15- اندازه صندوق عقب
16- کوچک بودن خودرو برای پارک و استفاده
17- رنگ خودرو
18- قدرت موتور و سرعت
19- هندلینگ
20- طول مدت وارانتی
21- پنجره های برقی
22- ایمنی
23- میزان دید از شیشه عقب
24- میزان آلودگی و تولید CO2
25- مقدار فاصله تا نمایندگی خودرو

 

منبع: خودرو بانک