رنو با خودرو مفهومی ، الکتریکی و خودران EZ-Pro، آینده صنعت تحویل بسته را به تصویر می‌کشد. این شرکت ناوگان خودران خود را به فضای شهری می‌فرستد تا بسته‌های شهروندان را به آن‌ها تحویل دهند. به نظر می‌رسد که خودرو برقی رنو EZ-Pro، بتواند تحول عمیقی در آینده جهان ایجاد کند.

Renault EZ-Pro Concept / مفهومی رنو EZ-Pro

 برند فرانسوی به صورت هدفمند خودرو خودران EZ-Pro را ناشناس طراحی می‌کند تا به راحتی در فضای شهری رفت‌و‌آمد کرده مردم کار آن را متوجه نشوند. این خودروی الکتریکی طراحی بسیار ساده به شکل واحد مستطیلی با لبه‌های منحنی دارد. رنو دو نوع از این خودروی مفهومی تولید کرده است.

Renault EZ-Pro Concept / مفهومی رنو EZ-Pro

مدل اولیه خودروی خودران رنو EZ-Pro با هدایت راننده وظیفه دارد تا به صورت دستی، تحویل مواد شکننده یا مهم را انجام دهد. سرنشین یا کاربر همچنین می‌تواند از طریق جوی‌استیک (در صورت لزوم) کنترل خودروی برقی را به دست بگیرد. نمونه دیگر رنو EZ-Pro، دارای قفسه‌های برای نگهداری بسته‌ها است و گیرندگان می‌توانند قفل آن‌ها را با گوشی هوشمند خود باز کنند.

Renault EZ-Pro Concept / مفهومی رنو EZ-Pro

رنو معتقد است که یکی از مزایای استفاده از واحد خودران برای تحویل بسته، این خواهد بود که گیرنده می‌تواند دقیقا زمان و محل تحویل آن را تعیین کند. اگر بسته مهمی وجود دارد که شخص گیرنده منتظر آن باشد و نتواند در موقع مناسب در منزل حضور یابد، می‌تواند درخواست کند که پس از رسیدن به خانه بسته را تحویل بگیرد. افراد در این شیوه حتی می‌توانند موقعیت مکانی بسته خود را به صورت آنلاین ردیابی کنند.

Renault EZ-Pro Concept / مفهومی رنو EZ-Pro

خودروساز فرانسوی برآورد می‌کند که استفاده از ناوگان خودران رنو EZ-Pro در جاده‌ها، باعث حضور کمتر خودروها در جاده‌ها و کاهش ترافیک می‌شوند. علاوه بر این، فناوری خودران آن‌ها به زیرساخت‌های شهری متصل می‌شود؛ رنو EZ-Pro از اطلاعات زیرساخت‌های شهری برای مواردی از جمله دانستن وضعیت چراغ‌های راهنمایی و تنظیم رانندگی به منظور کاهش جریان ترافیک استفاده می‌کند.

خودروی الکتریکی رنو EZ-Pro، در حال حاضر تنها یک طرح مفهومی است؛ هنوز مشخص نیست که آیا رنو قصد دارد وسیله نقلیه‌ای بر اساس آن را به تولید برساند. خودروی خودران رنو EZ-Pro، به دنبال مفهومی پیشین EZ-Go معرفی می‌شود که مدتی قبل به عنوان یک خودروی برقی و خودران برای برنامه‌های اشتراک سواری آینده رونمایی شد.

 

منبع: زومیت