ژاپن تنها کشوری است که نسخه مخصوص سوبارو WRX را دریافت می کند

سوبارو WRX در بین هواداران مسابقات رالی همواره یک خودروی افسانه ای به حساب می آید. قبل از آنکه ایمپرزا به سمت پلتفرم جدید تغییر مسیر دهد، سوبارو قصد دارد تا نسخه های محدود بیشتری از این مدل قدیمی را به بازار عرضه کند. آخرین مورد مربوط به خودروی سوبارو WRX S4 tS است، یک نسخه مخصوص سرزمین سامورائی ها که بر پایه مدل WRX S4 که چند سال قبل وارد بازار شد، طراحی شده است. قلب تپنده مدل WRX S4 tS را یک موتور اصلاح شده چهار توربوشارژر تخت 2.0 لیتری تشکیل داده و قادر است 296 اسب بخار قدرت تولید کند. چنین قدرتی قادر است تا حداکثر گشتاور 400 نیوتن متر را به چرخ های این خودرو منتقل کند.

موتور اصلاح شده این مدل جدید، 28 اسب بخار قدرت و 50 نیوتن متر گشتاور بیشتر نسبت به مدل استاندارد WRX تولید خواهد کرد. این محصول جدید تنها 5 اسب بخار نیروی بیشتری از ماشین موتور تخت توربوشارژر 2.5 لیتری در مدل WRX STI قدرت تولید کرده؛ اما گشتاور ایجاد شده بیشتری دارد. این ارتقا محصول در سوبارو حکایت چندان جدیدی نیست. این خودروساز ژاپنی سال گذشته چنین حرکتی را بر روی مدل WRX STI S207 انجام داد که با استقبال خوبی از طرف کاربران مواجه شد. در نمای بیرونی سوبارو WRX S4 tS چرخ های آلومینیومی ساخته شده توسط کمپانی BBS خودنمایی کرده و یک نوار قرمز رنگ در زیر جلو پنجره و سپر عقب به خوبی جلب توجه می کند. یک اسپویلر بزرگ نیز برای قسمت جلو در نظر گرفته شده است.

در داخل نیز اولین چیزهایی که جلب توجه می کند صندلی های ریکارو (Recaro) و جلو داشبورد منحصر بفرد آن است. این سدان جدید همچنین با ویژگی های ایمنی پیشرفته سوبارو نیز مجهز شده است. علاقمندان ژاپنی می توانند گزینه های جذابتر بیشتری را از مدل NBR Challenge Package دریافت کنند. این ماشین یادآور پیروزی های این خودروساز در کلاس SP3T در مسابقات 24 ساعته Nurbrugring در فصل 2015 و 2016 است. این مدل جدید با چرخ های 19 اینچی ساخت BBS، بال عقب فیبر کربنی و یک فرمان با پوششی از جیر، اسپرت می شود. انتظار برای عرضه این خودرو در بازار های جهانی کمی بیجا خواهد بود. چندی پیش سخنگوی این کمپانی اعلام کرد که مدل های سوبارو WRX S4 و S207 تنها در ژاپن عرضه شدند و ما شک داریم که ماشین سوبارو WRX S4 tS نیز بخواهد در خارج از مرزهای ژاپن به فروش برسد.

سوبارو (Subaru) یک شرکت خودروساز ژاپنی است که به عنوان زیر مجموعه ای از صنایع سنگین فوجی شناخته می شود. شهرت اصلی این کمپانی در استفاده از موتورهای تخت (بوکسور) است که در خودروهای خود استفاده می کند. درواقع این صنایع سنگین فوجی است که ساخت ماشین های سوبارو را انجام می دهد. این شرکت یکی از شرکای تجاری کمپانی تویوتا نیز به حساب می آید، به طوری که تویوتا 16 درصد از سهام این هلدینگ را در اختیار دارد. سوبارو در زبان ژاپنی به معنی یکی‌ کردن و گردآوردن دور هم است. لوگوی این شرکت مجموعه ‌ای از شش ستاره بوده که بزرگترین ستاره در آن، نمایانگر صنایع سنگین فوجی و پنج ستاره دیگر نماد شرکت‌های تابعه آن است.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: autoblog