طرفداران فوردموستانگ با کمپانی سالین آشنا هستند اما شاید بسیاری از افراد ندانند که این شرکت در سال 1983 تأسیس شده است. اولین موستانگ سالین یک سال بعدتر معرفی شد و به منظور گرامی داشت سی و پنجمین سالگرد تأسیس سالین، این شرکت اقدام به معرفی مدلی خاص از موستانگ با نام 35th Anniversary Edition  کرده است. این خودرو که به سادگی SA 35 نامیده می‌شود بر پایه‌ی موستانگ 2019 بنا شده اما تفاوت‌های زیادی با مدل استاندارد دارد.


سالین تبحر خاصی در تیون فورد موستانگ داشته و تمرکز اصلی این شرکت روی ارتقای هندلینگ موستانگ است که همین موضوع باعث موفقیت عظیم سالین در کلاس خودروهای اسپورت آمریکایی شده است. این مدل ویژه نیز همچنان سنت سالین را ادامه داده و دارای سیستم تعلیق ریس کرافت R کد است اما قدرت پیشرانه نیز به لطف سیستم اگزوز طراحی شده توسط شرکت و یک سوپرشارژر بزرگ با افزایش همراه بوده است. موستانگ سالین نسخه 35 سالگی در قدرت 780 اسب بخاری و گشتاور 854 نیوتون متری دارد که در مقایسه با خروجی 460 اسبی مدل استاندارد افزایش قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.


موستانگ های ارتقا یافته توسط این شرکت همیشه با رنگ‌های ویژه و قطعات خاص بدنه شناخته شده‌اند. این مدل SA 35 نیز دارای رنگ بدنه‌ی مشکی با تریم زرد/سفید خاص سالین و گرافیک‌های آن سود می‌برد. این خودرو دارای گلگیرهای خاص نسخه 35 سالگی و کاپوت بلک لیبل سالین، بال ویژه‌ی شرکت و پکیج آئرودینامیک رترو استایل می‌باشد. داخل کابین نیز شاهد نشان‌های سفارشی، صندلی‌های خاص و رنگ‌های شرکت سالین خواهید بود.


مدیرعامل این شرکت مشهور می‌گوید: “ما به معرفی این خودرو بسیار افتخار می‌کنیم. SA 35 گرامی داشت موفقیت ادامه‌دار برند سالین است.”


سالین در واقع هر 5 سال یک‌بار اقدام به معرفی خودروهای گرامیداشت سالگرد خود با طراحی مشکی/سفید/زرد می‌کند اما خب این‌گونه خودروها بسیار نادر هستند زیرا تنها 10 نمونه از آن‌ها ساخته شده‌اند. هنوز جزئیات مربوط به قیمت‌گذاری خودروی مورد بحث منتشر نشده است.

 

 

منبع: پدال