نامگذاری ابرخودروی الکتریکی مرسدس بنز  AMG EQبا چالش روبرو شده است

کمپانی مرسدس بنز برای برندینگ جدید ابرخودروی حال حاضر خود با چالش جدی روبرو خواهد شد. اضافه کردن برند جدیدی به برندهای مختلف مرسدس بنز به یک مساله بغرنج و پیچیده برای این خودروساز آلمانی تبدیل شده است. هر خودرویی که نشان ستاره سه سر را دریافت کند، جزیی از مایملک مرسدس بنز بوده و توسعه آن توسط AMG آن را به یک برند کارآمد تبدیل می کند – این شرکت محصولات تیونینگ شده مرسدس بنز را با اضافه کردن این برند تجاری به نام خودرو، وارد بازار می کند – با به اشتراک گذاری سیستم انتقال قدرت هیبریدی فرمول وان، محصولات الکتریکی جدید این شرکت برند EQ را دریافت خواهند کرد.

دایملر در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 تایید کرد که این کمپانی در حال کار بر روی یک ابرخودروی جدید بوده که تحت برند جدید EQ راه اندازی خواهد شد. مدیران این کمپانی به هیچ عنوان درباره نام طولانی این مدل ابراز نگرانی نکرده اند. اسم این خودرو شامل مرسدس بنز آ ام گ ای کیو (Mercedes-Benz AMG EQ) بوده که بعد از آن نام اتومبیل مورد نظر قرار خواهد گرفت. جنس تیمر (Jens Thiemer)، معاون ارشد بازاریابی گروه خودروسازی مرسدس بنز می گوید: “ما استراتژی خوبی برای نامگذاری ماشین هایی که با برند EQ تولید خواهند شد، اتخاذ کرده ایم و نامگذاری های موجود دیگر نیز حفظ خواهد شد.” او معتقد است که اضافه کردن این برند جدید، دیگر برندها را کمرنگ نخواهد کرد.

دایملر قصد دارد تا سال 2025 بر روی 10 اتومبیل با برند تجاری EQ سرمایه گذاری کند که شامل طیف گسترده ای از وسایل نقلیه خواهد بود. این جریان از سال 2019 با راه اندازی شاسی بلند Generation EQ که به عنوان یک کانسپت در نمایشگاه اتومبیل پاریس امسال به نمایش درآمد، آغاز خواهد شد. خودروی های الکتریکی به نمایش درآمده در پاریس، برند EQ را به همراه نخواهند داشت.

تیمر برای راه اندازی یک برند جدید که در دو سال آینده برای عرضه به بازار آماده خواهد شد، بسیار هیجان زده است. اولین وسیله نقلیه به این دلیل Generation نامیده شده است که طلیعه دار یک نسل کامل از وسایل نقلیه برای یک نسل جدید از خریداران است. خریداران جوان تری که بتوانند به این وسیله نقلیه جدید دسترسی داشته باشند، مسلما از در اختیار داشتن چنین خودرویی هیجان زده خواهند شد. سفارش برای خرید مدل Generation از سال 2018 در اروپا و از سال 2019 در آمریکای شمالی در دسترس خواهد بود. تیمر می گوید مدل نشان داده شده در نمایشگاه خودروی امسال در پاریس، بسیار به مدل نهایی شبیه است.

Dieter Zetsche، مدیر دایملر و رئیس گروه خودروسازی مرسدس بنز می گوید: “به عنوان اولین کانسپت، یک SUV در نظر گرفته شد؛ چرا که این کلاس خودروسازی از محبوبیت بیشتری در بین مشتریان برخوردار است. اما باید به این نکته توجه داشت که برند EQ بخش بزرگی از وسایل نقلیه این کمپانی را شامل خواهد شد. خودروهای سدان و  کراس اوور نیز بخشی از محصولات متنوعی هستند که تا سال 2025 به بازار هدف ارائه خواهند شد. مدل های جدید EQ به عنوام مکمل – و نه جایگزین – برای مدل های بنزینی موجود خواهند بود؛ اما خودروهایی همچون S550e هیبریدی می تواند در آینده به عنوان بخشی از برند EQ معرفی شود.

اولا کالنیوس (Ola Kallenius) یکی از اعضای هیئت مدیره دایملر، کمپانی تسلا را به عنوان یک رقیب اصلی برای این برند نمی داند. تیمر نیز در این باره می گوید؛ در پشت مرسدس بنز سابقه طولانی از کیفیت و قابلیت نهفته است که تازه واردی همچون تسلا نمی تواند با آن رقابت کند؛ اما تیمر به استفاده از شبکه سوپرشارژر تسلا نیز اشاره کرده است. مرسدس بنز قصد دارد تا سلول های باتری جدید خریداری کند. کالنیوس می گوید که هیچ علاقه ای به توسعه و یا تولید سلول های باتری توسط کمپانی خودشان ندارد. 

مدیران مرسدس بنز معتقدند که برند EQ نشان دهنده هوش هیجانی و همچنین هوش الکترونیکی این کمپانی است و این برند جدید، یک تفسیر تازه از نشان تجاری در زیر چتر مرسدس بنز خواهد بود. وسایل نقلیه EQ آینده از سیستم های مدل های موجود استفاده کرده و در کنار دیگر مدل های مرسوم این کمپانی ساخته خواهند شد؛ بنابراین انعطاف پذیری بالایی برای ترکیب آن با دیگر محصولات و همچنین پاسخگویی به تغییر در تقاضای بازار وجود خواهد داشت. کالنیوس می گوید : “این برند می تواند وسایل نقلیه هیبریدی این کمپانی را درست به مانند وسایل نقلیه تمام الکتریکی آن در بر گیرد.” 

Zetsche می گوید که افراد بسیاری در اشتوتگارت درگیر نامگذاری این برند جدید هستند؛ اما کار در سیلیکون ولی و برلین همچنان در حال انجام است. این غول خودروساز آلمانی همچنان مشغول کار بر روی محصولات جدید خود و مخصوصا این برند جدید است. کالنیوس می گوید: “دایملر انتظار دارد که تا سال 2025 چیزی بین 15 تا 25 درصد از فروش محصولات این کمپانی را خودروهای الکتریکی تشکیل دهند.”

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: motortrend