اگر این روزها به دنبال خرید خودرو باشید قطعا از پیش فروش 53 هزار تایی محصولات ایران خودرو باخبرید. ایران خودرو در حالی محصولات خودرو را پیش فروش کرده که در آن خریداران باید مطابق با راستترین رقم کد ملی خود و بر اساس برنامه زمان بندی به سایت این شرکت مراجعه کنند. بنا به برنامه زمان بندی ایران خودرو ، روز دوم ثبت نام این طرح یعنی سه شنبه هفته جاری به افرادی تعلق داشت که عدد سمت راست کد ملی آنها با دو به پایان می رسید.
به نقل از سایت دنیای خودرو ، برای این افراد 9700 ظرفیت اختصاص یافته که با احتساب ثبت نام های انجام شده در حدود هزار و 300 سهمیه ثبت نام خالی باقی مانده است. این در حالی است که خودروهای پر متقاضی مانند پژو 206 در دقایق آغازین ثبت نام با تکمیل ظرفیت روبرو شدند. پیش از این مصطفی خان کرمی معاون فروش و بازاریابی گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرده بود که این شرکت محصولات خود را به صورت مساوی و عادلانه بین گروه های مختلف خریداران تقسیم خواهد کرد.
گفته می شود که تحویل خودروهای مذکور بر اساس جدول زمانبندی ارائه شده از سوی ایران خودرو انجام خواهد شد و تنها در صورتی قیمت نهایی خودروها نسبت به قیمت فعلی کارخانه ای آنها افزایش خواهد یافت که شورای رقابت مجوز این افزایش قیمت را صادر کند.

 

منبع: خودرو بانک