کمپانی هیوندای غول آفرود سانتافه خود را در SEMA رونمایی کرد

کمپانی هیوندای به تازگی کانسپت جدید خود را در رویداد سالانه سما (SEMA) به نمایش درآورد. این خودروساز کره ای که به خوبی برای اعضای سما شناخته شده است، امسال با راه اندازی یک خودروی آفرود قدرتمند جدید از سانتافه توجهات زیادی را به سوی خود جلب کرد. انجمن بازار تجهیزات تخصصی (Specialty Equipment Market Association) که به اختصار سما (SEMA) نامیده می شود، از بازار ثانویه صنعت خودرو – به بازاری گفته می شود که در رابطه با تولید، بازسازی، توزیع، خرده فروشی، نصب و راه اندازی تمام قطعات خودرو، مواد شیمیایی، تجهیزات و لوازم جانبی پس از فروش خودرو توسط تولید کننده تجهیزات اصلی (OEM) به مصرف كننده فعالیت دارد – و توسط جمعی از بزرگان این عرصه در سال 1963 تاسیس شد. این مجمع هم اکنون 6,383 کمپانی از تولید کنندگان لوازم جانبی، تولید کنندگان تجهیزات اصلی، رسانه ها، نمایندگی های خودرو، توزیع کنندگان تجهیزات تخصصی، خرده فروشان و تعمیرکاران متخصص از سراسر جهان را شامل می شود.

هیوندای در چنین رویدادی محصول قدرتمند و پرزرق و برق خود را به معرض نمایش گذاشت؛ یک خودروی آفرود زیبا و در عین حال با چهره ای تهاجمی که نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرد. هیوندای معمولا چندان توجه ویژه ای به مشخصات فنی محصولات تولیدی خود ندارد؛ اما گویی در این مدل، خودروساز کره ای روند دیگری را در پیش گرفته است. لیست تغییرات انجام شده بر روی این خودرو بسیار چشمگیر است.

یک موتور به شدت اصلاح شده 3.3 لیتری V6 به عنوان قلب تپنده این خودرو انجام وظیفه می کند و البته بجز این موتور اصلاح شده، ویژگی های بیشتری نیز وجود دارد. سیستم خنک کننده ارتقا یافته میشیموتو (Mishimoto)  و اگزوز سفارشی از جمله آنهاست. اضافه کردن یک سیستم جدید نیترو به این پیشرانه 3.3 لیتری می تواند قدرت این غول آفرود را به شکل وحشتناکی افزایش دهد. جزئیات بیشتری از این مدل به زودی منتشر خواهد شد.

منبع: تک بوک