آقایان و خانم‌ها! خودرویی که مشاهده می‌کنید نسل جدید بی ام دبلیو سری ۳ با کد G20 است که پیش از رونمایی رسمی در نمایشگاه خودروی پاریس به تصاویر آن دست یافته‌ایم.


این تصاویر که از پیکربندی خودروساز آلمانی به بیرون درز کرده نشان دهنده‌ی چندین نسخه‌ی گوناگون سری 3 جدید از جمله مدل پرچم‌دار M340i، مدل M اسپورت پکیج و اسپرت لاین می‌باشد. همچنین چندین پیکربندی کابین را نیز می‌توانیم مشاهده کنیم.


در اولین نگاه می‌توانیم تناسبات طراحی بهتر این خودرو در مقایسه با نسل پیشین و همچنین گیراتر بودن جدیدترین نسل سری 3 را ببینیم. در بخش جلوی این خودرو شاهد طراحی جدید چراغ‌ها (با تکنولوژی LED یا لیزر) و سپر عضلانی‌تری هستیم. چراغ‌های عقب تخت‌تر نیز در مقایسه با نسل پیشین کاملاً متفاوت بوده و همین چراغ‌ها باعث شده‌اند ظاهر خودرو پهن‌تر به چشم آید.


در بخش جانبی فاصله‌ی بین محوری طویل‌تر کاملاً واضح بوده و این امر باعث شده پروفایل ظریف‌تری ایجاد شود. خودروهای M340i و M اسپورت پکیج حاضر در تصاویر گیراترین کیت آئرودینامیکی را داشته و ورودی‌های هوای جانبی در سپر جلو و خیزهای آغاز شده از چراغ‌های جلو نیز از جمله شاخص‌ترین ویژگی‌های این خودروها هستند.


خودروهای یاد شده همچنین از رکاب‌های تیزتر و سپر عقب اسپورت با دو خروجی اگزوز گرد در مدل 330i M اسپورت پکیج و خروجی چندضلعی در مدل M340i سود می‌برند. نهایتاً باید گفت چهار رنگ بدنه جدید خاکستری، آبی، مشکی و برنز در دسترس هستند.


اما به کابین هم نگاهی بیندازیم که در آن پشت آمپرهای دیجیتالی 12.3 اینچی بازهم به چشم می‌خورند. یک صفحه‌نمایش 10.25 اینچی، صندلی‌های اسپورت جدید، کنترل‌های نوین سیستم تهویه مطبوع و فرمان متفاوت از شاخص‌ترین تغییرات نسل جدید سری 3 هستند.


در کل به نظر می‌رسد کابین G20 هم از نظر طراحی و هم از نظر کیفیت یک پله به جلو حرکت کرده است. موضوع عجیب اینکه در مدل‌های مجهز به گیربکس اتوماتیک هیچ اهرم تعویض دنده‌ای در کنسول مرکزی به چشم نمی‌خورد. البته هیچ دکمه‌ای هم برای گیربکس دیده نمی‌شود بنابراین این موضوع فعلاً به‌صورت یک راز باقی مانده است.


همچون همیشه سفارش سری 3 با پکیج‌های ظاهری سفارشی ظاهر بهتری ایجاد می‌کنند اما مدل‌های ساده‌تر اسپورت لاین نیز خیلی بد به نظر نمی‌رسند. مدل رونمایی رسمی بی ام و سری 3 جدید در نمایشگاه خودروی پاریس باشید!

 

منبع: پدال