آیا خودروی مفهومی رنو با نام  EZ-Pro که ماه گذشته معرفی شد، به یاد می‌آورید؟ این خودرو برقی ، دارای طراحی خلاقانه برای استفاده در ناوگان خودران حمل‌ونقل بود. حالا خودروساز فرانسوی در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۸ از خودرو خودران رنو EZ-Ultimo رونمایی کرد که به عنوان یک وسیله نقلیه لوکس برای آینده، پیش‌بینی شده است. 

Renault EZ-Ultimo Autonomous Concept / خودروی خودران برقی مفهومی رنو EZ-Ultimo

لورنس ون دن آکر، معاون ارشد بخشی طراحی رنو این‌طور توضیح می‌دهد:

به دلیل تغییر سلیقه مصرف‌ کنندگان و استقبال فزاینده مردم از خدمات اشتراک سواری، انقلاب جدیدی در زمینه حمل‌ونقل ایجاد شده است. با توجه به این موضوع، خودروی خودران، برقی و مفهومی رنو EZ-Ultimo سواری لوکس و منحصربفردی در زمینه روباتیک ارائه می‌دهد که می‌تواند بسته به سلیقه شرکت ارائه‌دهنده خدمات اشتراک سواری، تغییر کند.

Renault EZ-Ultimo Autonomous Concept / خودروی خودران برقی مفهومی رنو EZ-Ultimo

اگر بخواهیم رنو EZ-Ultimo را معرفی کنیم، به سادگی می‌توان آن را یک خودروی برقی، خودران و متصل دانست که برای انتقال افراد بین مسیرهای مختلف در فضایی لوکس طراحی شده است. از خودروی برقی رنو EZ-Ultimo می‌توان برای سفرهای تک‌مسیره، چندساعته یا یک روزه، سفرهای خصوصی شهری، تجاری و گردشگری استفاده کرد. قابلیت انطباق‌پذیری با نیازهای مشتریان، از مهم‌ترین شاخصه‌های این خودرو مفهومی به شمار می‌رود.

Renault EZ-Ultimo Autonomous Concept / خودروی خودران برقی مفهومی رنو EZ-Ultimo

خودروی خودران رنو EZ-Ultimo، تجربه‌ای منحصربفرد برای طراحان رنو ایجاد کرده که نتیجه آن محصولی آینده‌محور و لوکس است. برای تضمین دسترسی آسان به فضای کابین، این خودروی مفهومی به صندلی‌های بازشونده و چرخان اتوماتیک مجهز می‌شود. رنو در فضای داخلی خودروی برقی EZ-Ultimo از مواد درجه یک مانند چوب، سنگ مرمر و چرم بهره می‌برد که تجربه سفری آرام و لذت‌بخش را برای سرنشینان فراهم می‌کند.

سفر با خودروی خودران، نیاز به بهترین تجربه ممکن از اتصال در داخل کابین دارد و رنو خوشحال است که سیستم اطلاعاتی و سرگرمی جدید خود را معرفی کند. این سیستم تجربه‌ای واقع‌گرایانه و لذت‌بخش برای سرنشیان خودروی برقی رنو EZ-Ultimo ارائه می‌دهد که در آن محتوای شخصی و فایل‌های چندرسانه‌ای با بالاترین کیفیت پخش خواهند شد. 

خودروی خودران رنو EZ-Ultimo از معماری الکتریکی مشترک با خودروهای مفهومی رنو EZ-Go و رنو EZ-Pro استفاده می‌کند؛ اما رنو در حال حاضر مایل نیست جزئیات بیش‌تری در مورد سیستم محرکه برقی آن ارائه دهد.

 

منبع: زومیت