مرسدس بنز کلاس G از زمان تولدش در پایان دههٔ ۷۰ میلادی همواره خودروی جذابی بوده است. در طول سال‌ها، نمونه‌های متنوعی از این خودرو ساخته شده است اما شاید نسخه‌هایی که اخیراً از کلاس G ساخته شده‌اند دیوانه‌وارترین آن‌ها باشند؛ مثل مدل G63 6x6 یا G500 4x42. آخرین نسخهٔ ویژه‌ای که از سری W463 این خودرو ساخته شد نیز مدل G650 Landaulet بود که با نشان مرسدس-مایباخ به‌عنوان نسخه‌ای لوکس تر از کلاس G معمولی در تعداد محدودی به بازار عرضه شد.

مرسدس G500 لاندالت/Mercedes G500 Landaulet

به تازگ، مالک یک G500 4x42تیونینگ شده توسط برابوس، تصمیم گرفته است خودروی خود را به یک نمونهٔ لندالت تبدیل کند. بدین منظور G500 خود را به کارگاهی بنام RDB LA بُرده و خواهان حذف سقف آن شده است. هرچند این پروژهٔ بسیار دشواری به نظر می‌رسید ولی کارکنان RDB کار خود را با الهام از مرسدس میباخ G650 لندالت آغاز کردند. آن‌ها در نظر داشتند نتیجهٔ نهایی پروژه تا حد ممکن به نمونهٔ استاندارد کارخانه نزدیک باشد؛ بنابراین باید سقف جمع شوندهٔ خودرو همانند مایباخ لندالت کاملاً کاربردی ساخته می‌شد.

 

مرسدس G500 لاندالت/Mercedes G500 Landaulet

این کار ساده نبود چراکه به مایباخ G650 ویژگی‌ها و تجهیزات بسیار گران‌قیمتی اضافه شد تا ۶۱ سانتیمتر هم طول بیشتری نسبت به G500 معمولی داشته باشد. همچنین بااینکه بُرش سقف خودرو کار ساده‌ای بود اما اِعمال دقیق جزئیات یک چالش واقعی محسوب می‌شد؛ بنابراین این پروژه چیزی بسیار بیشتر از برداشتن سقف خودرو بود؛ اما نهایتاً RDB با ساخت ستون‌های C و D سفارشی و همین‌طور پنجرهٔ مثلثی شکل، در G500 4x42نمایی مشابه میباخ لندالت ایجاد کرد.

مرسدس G500 لاندالت/Mercedes G500 Landaulet

برای این خودرو صندلی‌های سفارشی جدیدی هم در نظر گرفته شده است که با تنظیمات برقی در هشت جهت ارائه می‌شوند؛ اما درحالی‌که فاصلهٔ محوری مایباخ G650 لندالت به میزان قابل‌توجهی کشیده‌تر از نسخهٔ استاندارد است، در این G500 4x42 فاصلهٔ محوری تغییری نکرده است؛ پس برای اینکه فضای پای بیشتری برای سرنشینان عقب فراهم شود، صندلی‌ها عقب‌تر نصب شده‌اند. به همین دلیل، فضای صندوق بار بسیار کم شده است. همچنین با توجه به تغییر محل قرارگیری صندلی‌ها، کف‌پوش‌ها دوباره طراحی شده‌اند. کل فرایند ساخت این خودروی منحصربه‌فرد شش ماه طول کشیده است.

منبع: زومیت