خب این یکی کمی غیرمنتظره بود! جگوار XJR 575 که حدود یک سال پیش در فستیوال سرعت گوودوود 2017 معرفی شده دیگر در دسترس خریداران اروپایی نیست زیرا نمی‌تواند استانداردهای آلایندگی جدید WLTP را پاس کند. از آنجایی که پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار این سوپر سدان تشنه خیلی با استانداردهای WLTP دوست نیست بنابراین راه دیگری برای بازنشستگی این خودرو در قاره اروپا وجود ندارد.


البته هنوز هم می‌توان این خودرو را در آمریکا خرید زیرا WLTP در این بازار عملیاتی نشده است. البته جگوار XJR575 2019 خودروی کاملاً گران بهایی بوده و قیمت قابل‌توجه 122400 دلاری دارد. البته این سوپر سدان هنوز هم ارزان‌تر از مرسدس-ای ام جی S63 با قیمت 147500 دلار است اما به یاد داشته باشید که نسل فعلی XJ حدود یک دهه است که در بازار حضور دارد. XJ علیرغم سن بالا هنوز هم خودروی توانایی بوده و با قدرت 575 اسبی می‌تواند در 4.2 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد و سرعت خود را تا 280 کیلومتر در ساعت ادامه دهد.

خبر خوب برای طرفداران XJ اینکه جگوار تلاش‌های سختی برای آماده کردن نسل جدید این خودرو دارد. البته نسل جدید XJ کاملاً متفاوت خواهد بود زیرا انتظار می‌رود این سدان فول سایز لوکس کاملاً الکتریکی شود. مقامات جگوار اشاره‌ی زیادی به جزئیات نداشته‌اند اما گفته شده این خودرو بزرگ‌تر و جادارتر خواهد بود. نسل جدید XJ همچنین اسپورت تر از نسل فعلی خواهد بود و یان کالوم مدیر طراحی جگوار قول داده XJ جدید خودرویی ناب برای راننده باشد.

 

 

 

منبع: پدال